Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kur vērsties plūdu seku novēršanai​?

Iedzīvotāju iesniegumus ar lūgumu sniegt materiālu palīdzību plūdu seku likvidācijai ir tiesīgs pieņemt un lemt Gulbenes novada Sociālais dienests. Gulbenes novada domes sēdēs šādi iesniegumi nemaz nav jāizskata un deputātiem par šādiem jautājumiem nemaz nebūtu jābalso. Vienreizēja pabalsta piešķiršanas iespēju ārkārtas situācijā paredz pašvaldības saistošie noteikumi "Par sociālo palīdzību un pašvaldības sociālajiem pabalstiem Gulbenes novadā".

Par to novada domes deputāti atcerējās 23.maija domes sēdes laikā, izskatot Stradu iedzīvotāja Aigara Ostrovska iesniegumu ar lūgumu palīdzēt pēc pārciestajiem pavasara plūdiem atjaunot mājas pievedceļu un tiltiņu pār Mellupi.  

Šis nav vienīgais pašvaldībā šovasar saņemtais iesniegums ar lūgumu novērst plūdu sekas. Par to informēja Gulbenes novada domes priekšsēdētājas vietnieks Dainis Švika. Viņš arī uzsvēra, ka maija otrajā pusē spriest par palīdzību pēc plūdiem ir par vēlu. "Jau sen visam vajadzēja būt kārtībā, lai cilvēki tiek pāri," sacīja D.Švika.

 

Stradu pagastā vien ir apzināti divi šādi gadījumi, kad sešām viensētām ir problēmas saistībā ar Pededzes plūdiem, un viens gadījums, kad izkļūšana no mājām un atgriešanās tajās Mellupes plūdu dēļ ir apgrūtināta vienai viensētai, kā arī problēmas ir briežudārzam. Par to informēja Stradu pagasta pārvaldes vadītājs Juris Duļbinskis. Deputāti iesaistījās diskusijā un uzsvēra, ka pašvaldībai ir pienākums atjaunot servitūta ceļu posmus, kuri cietuši plūdu laikā, kā arī steidzami, negaidot nekādus lēmumus, pagastu un pilsētas pārvaldei ir jāpalīdz tiem, kuriem dabas stihijas dēļ neizmantojams kļūst vienīgais pievedceļš, kas vec uz mājām.

 

Gulbenes novada dome no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem lūgusi piešķirt 41 626,24 latus, lai varētu novērtst plūdiu sekas pašvaldība objektos - tās pārziņā esošajos autoceļos un Litenes stadionā. Taču kopsummā plūdi Gulbenes novada pašvaldībai ir nodarījuši lielākus zaudējumus par prasīto summu. Novada domes izpilddirektore Sarmīte Krišāne informē "Dzirksteli", ka precizētā zaudējumu kopsumma ir 59 466 lati.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas