Labākie devītklasnieki Vidzemē 6

Stāķu pamatskolas 9.klases skolēni ir gandarīti par uzvaru konkursā "Kas notiek?"
Laikraksta "Diena" organizētajā mūsdienu zināšanu konkursā "Kas notiek?" devīto klašu skolēniem šogad Vidzemes reģionā par zinošāko klasi ir atzīta Stāķu pamatskolas 9.klase.

Stāķu pamatskolas 9.klasē mācās 18 jaunieši. Skolas direktore Diāna Šķēla saka, ka šie jaunieši ir zinoši un domājoši, viņi pozitīvi attiecas pret mācību procesu.

 

Cītīgi gatavojas konkursam

Pirms konkursa devītklasnieki daudz gatavojušies tam, lasījuši avīzes, skatījušies televīziju, sekojuši līdzi Latvijas un pasaules notikumiem internetā.

 

"Gatavojāmies arī audzināšanas stundās, taču ļoti daudz bērni gatavojās arī paši. Ja kāds uzzināja kaut ko jaunu, tas tika pārrunāts arī ar citiem. Paldies jāsaka arī visiem skolotājiem, kas savās stundās atvēlēja kādu brīdi, pārrunājot dažādus jautājumus," saka devītklasnieku audzinātāja Maruta Blumberga.

 

Paši devītklasnieki saka, ka atbildēt uz konkursa jautājumiem neesot bijis sarežģīti. Tiesa, uz uzvaru stāķēnieši neesot cerējuši, lai gan tagad pašiem par to ir liels gandarījums un prieks.

 

Janvāra otrajā pusē uzvarētāji dosies uz Rīgu uz konkursa noslēguma pasākumu. Visu dienu jauniešiem ir paredzētas dažādas aktivitātes, arī viesošanās prezidenta pilī un tikšanās ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru, bet vakarā notiks apbalvošanas ceremonija, kuru kā allaž vadīs Fredis un Ufo.

 

Piedalās 97 procenti devītklasnieku

Šogad 24.oktobrī konkursā piedalījās 26 065 devīto klašu skolēni 825 Latvijas skolās, kas ir 97 procenti Latvijas devītklasnieku.

 

Kā zinošākā klase Kurzemē tika atzīta Saldus pilsētas ģimnāzijas 9.a klase, Latgalē - Bērzgales pamatskolas 9.klase, Rīgā un Rīgas rajonā - Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas 9.c klase, Vidzemē - Stāķu pamatskolas 9.klase un Zemgalē - Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas 9.soc. klase.

Kā zinošākie jaunieši uzvarējuši: Kurzemē - Kārlis Alsiņš no Aizputes vidusskolas 9.c klases, Latgalē - Diāna Orlovska no Kārsavas vidusskolas 9.a klases, Rīgā un Rīgas rajonā - Dāvis Modāns no Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas 9.c klases, Vidzemē - Alise Jātniece no Mazsalacas vidusskolas 9.b klases un Zemgalē - Melita Vidējā no Jēkabpils 3.vidusskolas.

 

Konkursa "Kas notiek?" mērķis ir veicināt jauniešu interesi par pēdējā gada politiskajiem, sabiedriskajiem, kultūras, sporta un citiem notikumiem Latvijā un visā pasaulē, kuri bijuši atspoguļoti masu saziņas līdzekļos. Konkurss ir individuāla spēku pārbaude, kurā katrs jaunietis var pārbaudīt savas zināšanas un atmiņu.

 

Konkursa ģenerālsponsors un ilggadējs atbalstītājs ir "Swedbank" un tās programma jauniešiem "Open".

Pievieno komentāru

Komentāri 6

:D :D

q tas tew tu esi idiots. Tu pat pamatskolu no koledžas neatšķir.

pirms 12 gadiem, 2008.12.05 21:14

1. ta nav lauku skola
2. ta nav koledza daltoniki
3. jums skauz ka ta skola ieguva pirmo vietu Vidzeme!!!!

pirms 12 gadiem, 2008.12.05 21:10

Vietējās ziņas