Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Labiekārtos apkārtni, būvēs tualeti 4

Gulbenes novada būvvalde janvārī saņēmusi būvniecības pieteikumu no biedrība „Krustalīces mantojums". Tai izsniegts plānošanas un arhitektūras uzdevums Gulbenes evaņģēliski luteriskās baznīcas apkārtnes labiekārtošanai.

Draudzes vecākā Līga Ievāne "Dzirkstelei" stāsta, ka draudzei ir sadarbības līgums ar biedrību "Krustalīces mantojums". "Biedrībai nodota nomā baznīcas zeme. Doma ir, ka sabiedriskā organizācija palīdzēs gādāt par dievnama apkārtnes sakārtošanu," viņa saka.  

Ar Lauku atbalsta dienesta starpniecību akceptu ir guvis biedrības projekts, kas paredz atjaunot celiņus Gulbenes luterāņu baznīcas apkārtnē, kā arī uzbūvēt sabiedrisko tualeti.

 

"Tas ir paveicams pirmām kārtām. Tiek veidots tehniskais projekts. Mērķis sakopt Gulbenes vēsturisko centru," stāsta L.Ievāne.

Projekta tāme ir aptuveni 9000 l

atu. No tiem 10 procenti ir pašu līdzfinansējums, pārējais - Eiropas atbalsts. Biedrību "Krustalīces mantojums" vada priekšsēdētāja Inese Baumane "Dzirkstelei" saka, ka līdzfinansējumu plānots sarūpēt no ziedojumiem.

 

Joprojām aktuāla ir arī ziedojumu vākšana baznīcas jumta remontam. Visa baznīcas jumta seguma un tā balstošo bojāto koka konstrukciju koriģēšanai kopumā ir nepieciešams gandrīz 21 tūkstotis latu.

 

Finansiālais atbalsts no Valsts pieminekļu aizsardzības inspekcijas nav pietiekams.

 

Biedrība "Krustalīces mantojums" darbojas otro gadu, tajā ir gan draudzes pārstāvji, gan baznīcas atbalstītāji.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Pusmucanam

Kad mācītājs, kas apzagās, atdos draudzei tās savākto naudu, tad taps arī tornis.
P.S. Dzirkstelei publisks FUIi par komentāru dzēšanu.

pirms 9 gadiem, 2011.02.22 13:03

cietejs

nu beidzot,bus vismaz vieta,kur vares normali pakakat!

pirms 9 gadiem, 2011.02.21 11:08

Pusmucans

kad luteranu banzicai beidzot bus uzcelts tornis, ka sakotneji ir bijis?

pirms 9 gadiem, 2011.02.21 10:58

Vietējās ziņas