Labskanībai un uztveres vienkāršošanai īsina novada iestāžu nosaukumus 1

Gulbenes novada domes deputāti nolēmuši ieviest virkni izmaiņu pašvaldības nolikumā. Deputāti par to nobalsoja 13.augusta sēdē. 

No izglītības darbiniekiem bija saņemts priekšlikums skolu nosaukumos atteikties no vārdu savienojuma “Gulbenes novads”, lai īsinātu nosaukumu, lai tas labi skanētu un lai, piemēram, pilsētas skolu nosaukumos nedublētos vārds “Gulbene”. Deputāti piekrita, ka pārāk gari skan, piemēram, nosaukums Gulbenes novada Gulbenes valsts ģimnāzija. 

Deputāts Guntis Blūms metaforiski pauda, ka arī viņa personas pasē nav ierakstīti “dibinātāji”  (vecāki). Viņaprāt, uzsvērt nosaukumos iestāžu piederību Gulbenes novada pašvaldībai ir lieki. 

Savukārt Gulbenes bibliotēkas vadītāja Antra Sprudzāne aicināja bibliotēkām nosaukumos saglabāt vārdu “pagasts”, piemēram, Lizuma pagasta bibliotēka, nevis vienkārši Lizuma bibliotēka. Tas saistīts ar to, ka dažādos dokumentos bibliotēku nosaukumos ir minēts vārds “pagasts”. Tā svītrošana nosaukumos saistītos ar liekiem naudas izdevumiem. 

Ņemot vērā kolēģa Valta Kraukļa priekšlikumu, deputāti vienojās, ka novadā būs viena dzimtsarakstu nodaļa ar darbiniekiem (vietniekiem par nelielu algu) pagastos, kā arī būs tomēr nevis piecas bāriņtiesas, kā tika spriests iepriekš, bet sešas – Gulbenes bāriņtiesa, Stradu, Stāmerienas un Litenes pagasta bāriņtiesa, Lejasciema un Beļavas pagasta bāriņtiesa, Rankas un Druvienas pagasta bāriņtiesa, Lizuma, Galgauskas un Tirzas pagasta bāriņtiesa, kā arī Daukstu, Jaungulbenes un Līgo pagasta bāriņtiesa. Tas arī tiek ierakstīts labotajā Gulbenes novada pašvaldības nolikumā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Lāpītāja

Nu jā, tā jau ir, visa šī jaunā novadu lieta ir tik nebijusi,ka uzreiz jau sākumā nevar īsti zināt kā būtu pareizāk, nav piemēru uz ko paskatīties-viss pa jaunam, tad jau loģiski, ka pieņemamākos variantus atrod meklējumu un kļūdu labojumu ceļā.Lai nu viss izdodas labi,lai veicas.

pirms 11 gadiem, 2009.08.17 01:35

Vietējās ziņas