Lāčplēša dienā godina kritušos

Lācplēša dienā, 11.novembrī, pilsētas vecās kapsētas Jāņkalniņā tika iedegtas sveces un nolikti ziedi pie pieminekļa - kritušajiem par Latvijas brīvību. Piemiņas brīdī klātesošos uzrunāja Gulbenes pilsētas priekšsēdētājs Nikolajs Stepanovs. Pasākumu kuplināja folkloras kopa "Līgo" ar savām dziedātajām karavīru dziesmām.

"Šodien godinām šo svēto vietu un tos cilvēkus, kuri pagājušā gadsimta sākumā ienāca un atbrīvoja Vecgulbeni," saka N.Stepanovs.


Inese Stalidzāne domā, ka spēcīgāku un labāku karavīru par latviešu strēlniekiem pasaulē nav.

 

"Mūsu karavīri ir mīloši, gudri un savu zemi sargājoši," atzīst I.Stalidzāne.


Gulbeniete Ruta Lase, kura kopa šo piemiņas vietu daudzus gadus, atceras, ka agrāk Lāčplēša dienā uz šo kapa vietu nācis ļoti daudz cilvēku, bet bija laiks, kad viss apklusis.

 

"Cerams, ka labiekārtošanas iestāde ar laiku šo vietu noformēs vēl skaistāk. Mēs nedrīkstam par kritušajiem runāt neko sliktu. Mums viņi ir jāatceras, jo viņi ir mūsu senči un Gulbene ir daudz cietusi. Neaizmirsīsim šo vietu!" saka R.Lase.


Piemiņas vietā svecītes nolika arī gaidu vienība ar vadītāju Intu Vilku.

 

"Reizēm nākam ar gaidiņām uz šo kapa vietu, lai to apkoptu, un šodien Krišjāņa Valdemāra skolas gaidiņas izteica vēlēšanos piedalīties šajā pasākumā, lai ar savu klātbūtni godinātu kritušos," teic I.Vilka.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas