Lāčplēša diena Gulbenē kopā pulcina valsts patriotus 3

Valdis Kļaviņš lāpu gājienā piedalās 17.reizi
Stāmerenietis Valdis Kļaviņš šodien, Lāčplēša dienā, devās lāpu gājienā uz Gulbenes Brīvības pieminekli. Viņš to darīja jau 17. reizi, kopš 1992.gada 10.novembrī notika šā atjaunotā pieminekļa atklāšanas svētki. Par sevi ārrindas zemessargs virsleitnants V.Kļaviņš "Dzirkstelei" saka: "Kamēr vien es būšu, vienmēr 11.novembrī kopā ar citiem iešu lāpu gājienā pie pieminekļa par Latvijas brīvību kritušajiem Gulbenes draudzes varoņiem. Lāčplēša diena ir īstu vīru goda diena, kad izjūtam saikni ar savu vēsturi un senčiem."

V.Kļaviņš saka - ir prieks, ka šie svētki saista visas paaudzes. Arī šoreiz piedalījās daudz jauniešu. Zemessadzes 25.kājnieku bataljona komandieris majors Normunds Baranovs "Dzirksteli" informē, ka šodien no pulksten 9.00 līdz vēlam vakaram četrās maiņās ik pa stundai pie Brīvības pieminekļa stāvēja pa diviem zemessargiem, kopskaitā astoņi.

 

"Godasardzē stāvēja jauni cilvēki. Apjautājāmies, kā viņi jūtas. Ja būtu nepieciešams, stāvētu īsāku laika sprīdi. Taču laiks bija labs, nebija nekādu problēmu vienai maiņai pie pieminekļa nostāvēt stundu. Šie cilvēki ir īsti patrioti, kas gatavi ziedot dienu, savu laiku, lai stāvētu pie Brīvības pieminekļa," stāsta N.Baranovs.

 

Viņš bilst, ka nākamgada vēlētos Lāčplēša dienā pie Brīvības pieminekļa Gulbenē arī svinīgo salūtu. "Tas ir tikai treniņa jautājums, visu varam izdarīt. Nākotnē ieviesīsim to," saka N.Baranovs.

Lāpu gājienā, kas bija brīvprātīgs pasākums, iesaistījās aptuveni 40 zemessargu un karavīru, viņiem piepulcējās iedzīvotāji. Pēc svinīgā brīža pie Brīvības pieminekļa zemessargi piedalījās svētbrīdī par godu neatkarības cīnītājiem, kas organizēts Gulbenes luterāņu baznīcā.

 

Šodien Zemessardzes 25.kājnieku bataljona pārstāvji piedalījās arī svētku pasākumos Gulbenes Bērzu sākumskolā, Madonā un Varakļānos.

 

Arī 18.novembrī zemessargi Gulbenē stāvēs godasardzē pie Brīvības pieminekļa visu dienu.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

...

Vīriešiem jāstāv gadoasardzē, bet sievietēm viņi jālutina ar skaistām tautasdziesmām, kādas arī bija!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.11.12 21:54

!

Kādas muļķības.Tās tieši bija karavīru dziesmas.
Vienīgais, patiktu, ja tās dziedātu vīrieši.

pirms 11 gadiem, 2009.11.11 22:04

aiva

būtu labi,bet karavīru dziesmu vietā,trallināja tautas dziesmas,izklausījās smieklīgi,laikam baidās no patriotisma

pirms 11 gadiem, 2009.11.11 20:37

Vietējās ziņas