Lai katrai dzīvajai radībai būtu sava Ulubele! 3

Direktora vietniece Iveta Zvaigzne stāsta, ka skola jau trešo gadu sadarbojas ar Rīgas dzīvnieku patversmi „Ulubele". "Proti, patversmei ir ļoti skaistas suņa un kaķa maskas, kuras viņi labprāt mums dod, piemēram, uz 1.septembri. Suns Bobis un kaķis Rūdis ir kļuvuši par mūsu skolas talismaniem," stāsta I.Zvaigzne. Vairāk foto šeit.

Viņa atceras, ka šo tradīciju aizsāka skolas absolvents, eksprezidents Elvijs Krevics, jo viņš pirms trim gadiem strādāja kā brīvprātīgais tieši šajā dzīvnieku patversmē. "Elvijs bija tas, kurš sarunāja, lai palaikam mūsu skola var aizņemties šīs maskas no patversmes, un pa šiem gadiem tā jau ir kļuvusi par tradīciju," stāsta I.Zvaigzne.


Šogad pateicībā par to, ka patversme kārtējo reizi uz Zinību dienu ir izlīdzējusi ar maskām, skolas kolektīvs nolēma palīdzēt dzīvniekiem, kuri ir šajā patversmē.


Akcijas "Sniedz draugam roku" laikā skolotāji kopā ar skolēniem pievērsa lielāku uzmanību un runāja par dzīvnieku aizsardzību. Šajā laikā moto skolā bija Sent - Ekziperī vārdi "Tu esi atbildīgs par tiem, ko esi pieradinājis".


1. līdz 6.klasēm klases stundas vadīja suns Bobis un kaķis Rūdis, kuri ar skolēniem pārrunāja, ko nozīmē atbildība par dzīvniekiem un to, ka dzīvnieki nav rotaļlieta, kuru var izmest ārā, kad tas apnīk. Skolā notika dažādas radošas aktivitātes - pužļu likšana, kurās attēloti dzīvnieki un dažādas viktorīnas.
Skolēnu atsaucība bija liela un savu sirds darbu viņi veica ar atbildību, ziedojot dzīvnieku patversmei suņu un kaķu barību, ēdienu traukus un citas nepieciešamās lietas. Skolēni skolotāju Vijas Andževas un Ineses Gabrānes vadībā skolas pagalmā no ziediem veidoja četrkājainos draugus. Tika izveidota arī liela plastilīna glezna, kurā atainots draudzīgs cilvēka rokas un suņa ķepas spiediens. Gleznu veidoja skolotājas Dina Tiltiņa un Ruta Jansone kopā ar skolēniem. "Pašlaik glezna ir ierāmēšanas procesā, bet ir doma to dāvāt "Ulubelei"," saka I.Zvaigzne.


Akcijas laikā skolā viesojās LNT raidījums "Mans mīļais draugs". Viņi veidoja sižetupar to, ka Gulbenes vidusskolā domā par dzīvnieku aizsardzību un atbildību. Raidījumu interesenti varēs noskatīties 16.septembrī.


"Viss mūsu skolas kolektīvs - lieli un mazi - vēlamies, lai katrai dzīvajai radībai būtu sava Ulubele, jo Ulubele - tā ir sapņu zeme," saka I.Zvaigzne.


Viņa saka paldies skolotājiem, skolēniem un viņu vecākiem, skolas tehniskajiem darbiniekiem par sirds darbu. "Paldies kolēģes vīram Uģim Jansonam, kurš visu to, ko mēs saziedojām, ielika savā mašīnā un nogādāja uz patversmi!" norāda I.Zvaigzne.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Mamma

MANS BĒRNS ARĪ MĀCĀS GULBENES VIDUSSKOLĀ. TAJĀ DIENĀ BIJA VIENKĀRŠI PACILĀTS. LAIMĪGS, KA VARĒJIS BŪT NODERĪGS. LAI VEICĀS VISAM KOLEKTĪVAM, KAS MĀCA BĒRNIEM TIK CILVĒCISKAS LIETAS, KĀ PALĪDZĒT DZĪVNIEKIEM.

pirms 8 gadiem, 2012.09.11 17:27

gulbeniete

berni bija patiesi laimigi kad vareja tada veida palidzet nelaime nokluvusajiem dzivnieciniem,bernuki no sirds velas aizbraukk ari uz ULUBELI un izvest pastaigas ari cetkajainos milulus cerams kad kada jauka skolotaja to ari noorganizes

pirms 8 gadiem, 2012.09.10 22:05

Vietējās ziņas