Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lai saņemtu maksājumu par pāreju uz bioloģisko saimniekošanu, obligāti jāmācās

Ja zemnieku saimniecība vēlas pāriet uz bioloģisko saimniekošanu un saņemt attiecīgu maksājumu, saimniekiem obligāti jāapgūst 160 stundu mācību kurss bioloģiskajā lauksaimniecībā, informē aģentūra "Leta".

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) pārstāve Jolanta Sūna-Strautiņa stāsta, ka šī norma īpaši attiecas uz tiem saimniekiem, kuri pieteikušies pasākuma "Bioloģiskā lauksaimniecība" aktivitātē "Maksājums, lai pārietu uz bioloģiskās lauksaimniecības praksi un metodēm" un uzņēmušies divu vai trīs gadu saistības.

LLKC piedāvā šādu mācību kursu apgūt gan klātienē, gan tālmācībā. Klātienes mācības organizē LLKC reģionālie biroji. Virknē biroju mācības jau sāktas, taču šogad vēl var pieteikties mācībām, arī Gulbenē.

"Noteikumi paredz, ka ne vēlāk kā otrajā saistību gadā ir jāapgūst bioloģiskās lauksaimniecības produkcijas ražošanas pamatiemaņas, apmeklējot vismaz 160 stundu ilgu mācību kursu par bioloģiskās lauksaimniecības praksi un metodēm. Klātienes mācības ir bez maksas, taču dalībniekiem jāņem vērā, ka klausītāju skaits grupās ir ierobežots un kursu apgūšanai būs jāatvēl 20 dienas, nodrošinot vismaz 75% apmeklējuma no visa kursa apjoma. Ja apmeklēto nodarbību apjoms būs mazāks, dalībniekam netiks izsniegts apliecinājums par kursa apguvi," stāsta J.Sūna-Strautiņa.

Papildu informācija un reģistrēšanās mācībām pieejama LLKC mājaslapas sadaļā "Tālmācība".

Jau ziņots, ka bioloģiskās saimniecības tiesīgas saņemt vairāku veidu atbalstu, piemēram, par ilggadīgajiem zālājiem - 97 eiro, par dārzeņiem (izņemot kartupeļus) - 399 eiro, par kartupeļiem - 397 eiro, par augļukokiem un ogulājiem - 485 eiro par vienu platības hektāru.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas