Laika vērotājs martu prognozē vēsu un nokrišņiem bagātu 1

Laika vērotājs Vilis Bukšs savā mājas lapā raksta, ka līdzīgi laikapstākļi, kādi šobrīd ir februārī, turpināsies arī martā. Kopumā marts būs salīdzinoši vēss un nokrišņiem bagāts.

Mēneša vidējā temperatūra būšot mazliet virs nulles, bet nokrišņu vairāk nekā parasti. Laikā līdz Ģertrūdei (17.marts) naktīs pārsvarā būs sals, kas dažviet var sasniegt 10 grādu atzīmi. Saulainās dienās gaiss saulītē iesils līdz plus 8 grādiem. Mēneša otrajā pusē un beigās iespējami mainīgi laika apstākļi, dažāda veida nokrišņi. Dažviet uz pagājušās ziemas trūcīgā sniega rēķina krietni var papildināties sniega krājumi. Ieplūstot siltākam gaisam, mēneša beigās temperatūra sasniegs plus 10 un vairāk grādu.

Ticējums vēsta, ka sauss marts, mitrs aprīlis un pavēss maijs pilda klētis, šķūņus un pagrabus. Marts pēc savas būtības vēl nav īsts pavasaris, bet gan vairāk priekšpavasaris. Tāpēc arī ticējums saka, ja janvārī ir marts, tad martā - janvāris. Pagājušā janvāra sākums bija ar aprīlim raksturīgiem laika apstākļiem. Tā ir zīme, ka marta pirmajā pusē ziema neatkāpsies, bet izspēlēs ne vienu vien „ziemīgu joku”. Arī pārsvarā siltais februāris liecina par nokrišņiem bagātu un ne visai pavasarīgu pirmo pavasara mēnesi. Savukārt 1.februāris, kas prognozē pavasari, bija vējains, un tas norāda uz vējainu martu un aukstu pavasari.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas