Laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs: līdz novembra vidum aukstums nav gaidāms

Vēl aptuveni divas nedēļas laika apstākļi būs līdzīgi kā tagad. “Gaidāms pagājušā gada scenārijs. Dabā viss notiek lēni un mierīgi. Tas arī ir pierādījums tam, ka rudens būs garš un īpaši pārsteigumi nav gaidāmi,” saka laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs.
Viņš “Dzirkstelei” stāsta, ka līdz Mārtiņiem (10.novembris) dienā gaisa temperatūra būs līdzīga kā tagad, bet naktī gan var piesalt. Šajā laikā vietām gaidāmi arī nokrišņi. Viņš prognozē, ka līdz novembra vidum aukstums nav gaidāms. Savukārt pēc 20.novembra naktī var būt sals līdz mīnus 5-7 grādiem. Austrumu pusē arī dienas laikā iespējami nelieli mīnusi. Novembra beigās kļūs siltāks. V.Bukšs saka, ka īsti liels sals līdz Ziemassvētkiem nav gaidāms.
Nozīmīga diena novembrī ir Mārtiņdiena, kad jāvēro laiks, vai būs dubļi vai sals. Ticējums vēsta: ja Mārtiņa nedēļā zosis pa dubļiem staigā, tad Ziemassvētkos var būt sals un sniegs, un otrādi. “Šobrīd izskatās, ka Mārtiņa nedēļa varētu būt silta. Dienā - ap plus 8 grādiem,” saka V.Bukšs.
Nozīmīga diena laika vērošanā ir Katrīnas diena (25.novembris). Ticējums vēsta: kāda Katrīnas diena, tāda ziema.
V.Bukšs šajā laikā novērojis, ka uzziedējušas ievas, lai gan salnas ievu ziedus padarījušas rūsganus. Arī ābelēm zaru galos parādījušies ziediņi, zied baltās vizbulītes, mirguļo jāņtārpiņi. “Tas liecina par siltu rudeni un to, ka ziemā bargi sali nav gaidāmi. Februārī un martā gan varētu kļūt aukstāks,” saka V.Bukšs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas