Laiks Jāņos būs normas robežās

Ne īsts karstums, ne īsts lietus, bet, kā jau Jāņos, kaut kur mazliet nolīs. Jāņu naktī varēsim izbaudīt vasarīgu vēsumu, bet lietus Jāņos ir vajadzīgs, jo tas sola auglību. Tā par laiku Līgosvētku un Jāņu dienā “Dzirkstelei” saka laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs.

Viņš stāsta, ka Jāņos un Līgās, proti, pēc vasaras saulgriežiem, laika apstākļi ir mainīgi. “Ir tā, ka pēc Jāņiem gaisma iet jau uz ziemu, bet vasara - tieši uz karstumu, tāpēc arī šajā laikā ir mainīgi laika apstākļi,” skaidro laika zīmju vērotājs.

Viens no ticējumiem vēsta: ja Lieldienās kaut kur snieg, tad uz Jāņiem tur var uzlīt. “Jāatceras, kurās vietās Lieldienās bija sniegs, un var vērot, vai tur līs,” saka laika zīmju vērotājs. 

Tagad jāklausās dzeguze. Ja tā kūko līdz Jāņiem, bet tad vairs nedzird to kūkojam, tad vasara var būt īsa, bet, ja kūko arī pēc Jāņiem un līdz pat vecajiem Pēteriem (12.jūlijs), vasara var būt gara un rudens vēl tālu. Arī tad, ja lakstīgala vēl pēc Jāņiem kaut kur iedziedas, tas nozīmē, ka vasara var būt gara.

“Tagad ir gaišākās naktis, gaišākais laiks un daba ir piesātināta ar dzīvību, enerģiju, spēku, tāpēc spēku dod pašu gatavotie sieri, alus, arī uguns. Šogad vasara var izdoties. Tā tik strauji ienāca! Vasarīgs laiks ir jau kopš maija sākuma. Jūlijs arī rādās, ka būs silts un ar karstām dienām, var savilkties arī negaisa mākoņi. Izbaudīsim visu. Tad jau varēsim tālāk iet uz rudens pusi,” saka V.Bukšs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas