Laima Muktupāvela piedalās grāmatu gadatirgū 7

Tirzmaliete Laima Muktupāvela Latvijas delegācijas sastāvā četras dienas līdz 28.septembrim piedalījās Gēteborgas grāmatu gadatirgū Zviedrijā.

L.Muktupāvela "Dzirksteli" informē, ka šajā gadatirgū Latvija bija fokusā jeb visas izstādes centrā ar vislielāko delegāciju, visvairāk grāmatām un visoriģinālāk noformēto stendu. Latvijas stends aptvēra 180 kvadrātmetru platību izstāžu zāles centrā. Tas bija veidots Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunās ēkas - Gaismas pils - projekta veidolā.

 

L.Muktupāvela izstādē prezentēja savu romānu "Šampinjonu derība", kas nupat izdota zviedru valodā, tāpat kā Ingas Ābeles romāns "Uguns nemodina" un Noras Ikstenas romāns "Dzīves svinēšana".

 

Gadatirgus laikā L.Muktupāvelas fotogrāfija nonākusi uz kādas zviedru avīzes titullapas.

 

"Viņiem aktuālas ir sociālās lietas, par kurām runāja latvieši izstādē," uzsver viņa.

 

Rakstniece ar lepnumu stāsta, ka viņa ir visvairāk tulkotā latviešu mūsdienu romāna autore. Viņas "Šampinjonu derība" ir izdota piecās valodās. Tāpēc 30.oktobrī autore saņems "Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūras/Latvijas Autoru apvienības" balvu.

Ārlietu ministrijas preses centrs "Dzirksteli" informē, ka uz Gēteborgu bija devušies aptuveni 70 Latvijas kultūras un inteliģences pārstāvju. L.Muktupāvela piebilst, ka vienlaikus nekad vēl tik daudz literātu nebija devušies uz ārzemēm pārstāvēt Latviju.

 

Četru dienu laikā Latvijas stendā un izstāžu zāles semināru telpās notika apmēram 50 dažādi pasākumi, saistīti ar Latviju - semināri, grāmatu prezentācijas, lasījumi.

 

"Runāju par latviešiem, kas strādā ārzemēs. Par to, vai es tagad rakstītu jaunu grāmatu. "Šampinjonu derību" rakstīju pēc tam, kad 2000.gadā pati devos strādāt Īrijā. Tagad ir mainījušies likumi un situācija," stāsta L.Muktupāvela.

 

Viņa kopā ar Latvijas institūta direktoru Ojāru Kalniņu pusstundu par jaunākajām tēmām runāja dialogu angliski, stāstot par savu valsti. "Zaudēju tobrīd kilogramu sava svara," par pārdzīvoto saka L.Muktupāvela.

 

Viņa arī piedalījusies seminārā, kas bija veltīts tieši Latgales fenomenam ekonomiskajā un kultūrpolitiskajā aspektā. Arī tur nācies runāt angliski.

Latvija uz gadatirgu bija aicināta galvenās viesu valsts statusā.

 

Gēteborgas grāmatu gadatirgū ir uzskatāma par lielāko Latviju reprezentējošo pasākumu ārvalstīs šogad līdzās Latvijas Kultūras dienām Krievijā un Vācijā. Tas bija arī starp lielākajiem Latvijas valsts proklamēšanas 90.gadadienas svinību pasākumiem ārvalstīs.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Ināra

Neparasta un talantīga. Dabas bērns. Tāpēc laimīga. Lai visi ir laimīgi!

pirms 12 gadiem, 2008.09.30 17:36

Laimnesis

Stulbaa laima galiigi saspiedusies,kooo raksta.

pirms 12 gadiem, 2008.09.30 17:08

Robciks

Taadi jau mees esam skaudiigi letinni.bet nu sseit jaunu nau par ko apskaust ha.

pirms 12 gadiem, 2008.09.30 16:18

ALLA laikam prot uzrakstīt pilnākus rakstus...un ar dižiem darbiem arī var palepoties. Tā taču ir,ko? Vai proti tikai TUKŠI kladzināt?!
Pilna pasaule ar šādiem plānā galdiņa urbējiem,kam citu darbs un panākumi skauž. Kaunējušies būtu!

pirms 12 gadiem, 2008.09.30 15:01

gulbeniete

Diezgan skumji paliek lasot sos skaudigos komentarus. Laima patiesi ir daudz paveikusi un lai vinjai veicas vel labak!

pirms 12 gadiem, 2008.09.30 12:54

Vietējās ziņas