Laista kokus un puķudobes 5

Iestājoties karstajam un sausajam laikam, Gulbenes pilsētas Labiekārtošanas iestādes darbinieki katru dienu laista gan pavasarī iestādītos kokus un skujeņus, gan puķudobes.

"Katru dienu kociņu un dobju laistīšanai izlietojam trīs lielās mucas, kur katrā ietilpst divi kubikmetri ūdens. Stādījumus laistījām arī pagājušajā gadā, " stāsta Labiekārtošanas iestādes vadītāja Ligita Miezīte.  

Jaunas dobes šogad neveidos

Šogad, izņemot jauno atpūtas zonu pilsētā centrā pie Rīgas ielas, neviena jauna puķudobe netapšot. To esot pietiekami.

 

 L.Miezīte piebilst, ka nevajadzētu aizrādījumus par jauno atpūtas zonu Rīgas ielā adresēt Labiekārtošanas iestādei, jo par tās izveidi un augu izvēli esot gādājusi cita firma. Iespējams, šīs zonas kopšana gan būšot jāveic Labiekārtošanas iestādēs cilvēkiem.

 

"Pagaidām jaunajā atpūtas zonā iesētā zāle pamazām tikai iesakņojas, kad tā ieaugs, kļūs daudz pievilcīgāk. Manuprāt, pilsētas centrā šis ir labs risinājums," saka L.Miezīte.

 

Labiekārtošanas iestāde no savas puses tur izvietojusi gaismas ķermeņus, kas pa dienu uzņem saules gaismu un vakarā to atstaro. "Ceram, ka cilvēki pratīs tos saudzēt, jo ir bijis ne mazums gadījumu, kad viss tiek izvandīts. Nupat iepretim veikalam "Drogas" guļus bija noguldītas pavasarī iestādītās liepiņas, vandāļi bija plosījušies arī zaļo bērzu pudurī starp Brīvības, Bērzu un Vidus ielu, ko gulbenieši sauc par Makša stūri," piebilst L.Miezīte.

 

Ir vietas, kur izpausties

Jaunā atpūtas zonas projekta autore ir Gulbenes novada domes Attīstības un īpašuma nodaļas zemes ierīcības inženiere Anita Deksne. Viņa stāsta, ka augi - klinšrozītes un samtenes - šai zonai izraudzīti tāpēc, ka tie zied visu vasaru un tiem netraucē saule un sausums. Klinšrozītes tikušas krietni apgrieztas, lai tās labāk iesakņotos, tāpēc dažviet izskatās, ka tās ir paspējušas nokalst.

 

"Ceram, ka būs izturējušas, bet, ja tomēr tās nesazaļos, nāksies nomainīt. Tagad redzam, ka arī samtenes varēja būt sastādītas biežāk," secina A.Deksne. Atpūtas zonas apzaļumošanu veikusi firma SIA "RCI - Gulbene", kas uzvarējusi iepirkuma konkursā. Akmeņu apstrādi veikusi firma "Valpor" no Jaungulbenes.

 

"Tā kā atpūtas zonas izveide ir "Satekas" projekts, tad uz viena no akmeņiem ir iestrādāta "Satekas" emblēma - trīs apļi. Pārējie akmeņi ir apstrādāti ar spēcīgu ūdens strūklu, lai uz tiem nākotnē varētu kaut ko iegravēt, piemēram, dzejas rindas, attēlu vai vēl kaut ko citu," stāsta A.Deksne.

 

Inženiere uzskata, ka Gulbenē vēl ir daudz tādu vietu, kur varētu izveidot kaut ko līdz šim nebijušu un skaistu.

 

"Man kā mammai gribētos vēl kādu atrakciju laukumu mazliet lielākiem bērniem. Tāds varētu tapt tajā Jaunatnes parka daļā, kur aug tikai koki," prāto A.Deksne.

 

Vairāk vasaras puķu

Arī gulbeniete dārzniece un floriste Inese Baumane uzskata, ka puķudobes un nesen iestādītie kociņi noteikti ir jālaista, tikai to darīt nebūtu vēlams karstajā saulē, bet agri no rīta vai vēlu vakarā. Jauno atpūtas zonu Inese vērtē kā interesantu un skaistu veidojumu.

 

"Es uzskatu, ka Gulbenē mums ir ļoti maz vasaras puķu. Ir daudz puķudobju, kas katrā vietā ir citādākas, bet tās nav tik ziedošas un košas, kā gribētos. Arī daudzgadīgās puķes un citi košumaugi arī ir labi, bet tie zied tikai īsu brīdi. Vasaras puķes mūs priecētu visu vasaru," domā I.Baumane, kura pa laikam pilsētu izdaiļo ar kādu jaunu un interesantu veidojumu no dabas materiāliem.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

333

Lietus list visur kur, bet tik ne te, Gulbene. Vismaz tik karsti nebutu. Visvairak parsteidza tas ka Sparites parka diki tik liels udenslimenis. Pavasari varetu saprast, bet vasara vidu... Kaut sogad udens stav pat tur, kur ta nekad nebija.

pirms 9 gadiem, 2011.06.12 13:23

-----11.06.2011. 21:20:20

Es pašlaik nedzīvoju Gulbenē un negribas ar kājām iet 300km skatīties :D

pirms 9 gadiem, 2011.06.12 11:24

gača

kāpēc nevar sastādīt kādu ziedu piramīdu.

pirms 9 gadiem, 2011.06.11 21:10

Vai varētu ielikt plašāku bilžu galeriju, kurā varētu apskatīt jaunizveidoto atpūtas zonu Rīgas ielā?

pirms 9 gadiem, 2011.06.11 20:57

Vietējās ziņas