Lasa sēnes pilsētas centrā

Saulainajā sestdienas rītā "Dzirkstele" novēroja smaidīgas sēņotājas pašā Gulbenes centrā - skvērā pie strūklakas, iepretim pilsētas administratīvajai ēkai. Sēņotājas nespēja vienaldzīgi paiet garām glītām bērzlapēm, vilnīšiem un pat dažai baravikai.

"Zinu, ka šajā birztaliņā vienmēr rudenī augušas sēnes," saka kundze pusmūžā.

 

Viņai neesot baiļu, ka sēnes, kas izaugušas Gulbenes centrā, nevarētu būt ēdamas. No tām gan iznākšot veselīgāka mērce nekā no importa šampinjoniem, kas nezin kādās ķimikālijās ārzemēs audzēti.

 

Gulbenes pilsētas domes labiekārtošanas iestādes vadītāja Ligita Miezīte "Dzirkstelei" saka, ka sēņošana Gulbenes centrālajā skvērā nav grēks pret sabiedrisko kārtību, taču diezin vai tas esot prāta darbs attiecībā pret pašu sēņu ēdāju veselību.

 

"Gulbenē tomēr ir autosatiksme, automašīnu izplūdes gāzes. Ne jau velti saka, ka ogot, sēņot un ārstniecības augus vākt nevajadzētu 50 metru attālumā no zonas, kur brauc automašīnas," bilst L.Miezīte.

 

Tomēr viņa atzīst, ka Gulbene ir zaļa un ekoloģiski tīra pilsēta. Šovasar centrālajā skvērā pat dzirdētas sienāžu dziesmas. Kuras pilsētas centrā vēl kas tāds būtu iespējams?

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas