Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Laternas apseko, gatavojoties salam 3

Gulbenē tradicionāli pirms ziemas sezonas tiek apsekots ielu apgaismojums, tiek mainītas izdegušās spuldzes. Pagaidām apzinātas 25 šādas spuldzes. Gulbenē pavisam ir aptuveni 500 apgaismes stabu.

Apsekošanas laikā tiek arī konstatēts, kur ir sarūsējuši apgaismes stabi.

“Eksperimentāli lūdzām SIA “Gulbenes” nami nokrāsot divus sarūsējušos apgaismes stabus. Viena staba krāsošana izmaksāja 200 eiro. Redzēs, kā krāsojums izturēs ziemu. Tad arī secināsim, vai varam turpināt sarūsējušo apgaismes stabu pārkrāsošanu tur, kur tie ir kritiskā stāvoklī un ielas rekonstrukcija drīzumā nav paredzama,” “Dzirkstelei” saka Gulbenes pilsētas pārvaldes komunālinženieris Jānis Krastiņš.

Viņš piebilst, ka  Gulbenē tiek praktizēta apgaismes stabu nomaiņa ielu rekonstrukcijas gaitā. Tā, piemēram, šogad izdarīts Gulbenes tā saucamajā aizkapu teritorijā. Apgaismes stabi tiks mainīti arī Brīvības ielas posmā, kur notiks rekonstrukcija.

Gandrīz visā Gulbenē tagad ielu apgaismojums ir ieslēgts visu nakti. Tikai dažās ielās apgaismojumu naktī izslēdz pulksten 1.00 un ieslēdz pulksten 4.00.

Iedzīvotāji ir jautājuši, kāpēc Ābeļu ielā un citviet pilsētā ielu apgaismojums ir dzeltenīgi blāvs.

J.Krastiņš skaidro, ka tur tiek izmantotas tā saucās ekonomiskās spuldzes. Tās taupa elektrību, taču apgaismojums ir salīdzinoši minimāls. Parasto spuldžu nomaiņa pret ekonomiskajām nav lēts pasākums. Nomaiņa notiek pakāpeniski. Tomēr ne visur Gulbenē ir jātaupa uz apgaismojuma rēķina. Piemēram, Blaumaņa ielā gan apgaismes stabi ir augstāki, gan spuldzes spožākas. Tomēr kopumā Gulbene naktīs ir kļuvusi krietni izgaismotāka kā pirms dažiem gadiem. Gluži naktī avīzi uz ielas lasīt nevar, bet to, kur cilvēks kāju sper, kur automašīna brauc, tas ir labi redzams.

Pagājušajā gadā Gulbenes ielu apgaismojumam tērēti 82 000 eiro, apgaismes stabu remontam – 14 000 eiro.


Pievieno komentāru

Komentāri 3

Signe

Vai Zvaigžņu ielā esošie stabi nav aizkapos ??? Kā tādi rēgi.

pirms 3 gadiem, 2016.10.10 12:23

Toms

Zvaigžņu iela nav aizkapos-ieskaties kartē,Signe!

pirms 3 gadiem, 2016.10.11 08:13

Signei

Zvaigžņu iela, cik zinu, ir posmā no Brīvības ielai līdz Naglenes ielai. Vecie stabi ir atstāti posmā no Miera ielas uz Naglenes ielas pusi. Cik zināms, šajā posmā ir kapi. Un tautā šis posms ir iesaukts par aizkapiem.

pirms 3 gadiem, 2016.10.11 12:26

Vietējās ziņas