Latgalē un Vidzemē pārspēti 17.jūnija karstuma rekordi, arī Gulbenē 1

Trešdien septiņās novērojumu stacijās Latgalē un Vidzemē pārspēts 17.jūnija maksimālās gaisa temperatūras rekords, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) apkopotā informācija. Par to informē ziņu aģentūra "Leta".

Augstākā gaisa temperatūra līdz pulksten 16.00 bija +29,6 grādi Daugavpilī. Gaisam sasilstot līdz +27..+28 grādiem, karstuma rekords pārspēts arī Jēkabpilī, Rēzeknē, Madonā, Gulbenē, Zosēnos un Skrīveros.

"Leta" informē, ka virs +25 grādiem gaisa temperatūra paaugstinājusies visā valstī, izņemot piekrasti un lielu daļu Kurzemes. Pāvilostā un Ventspilī gaiss iesilis vien līdz +16..+17 grādiem, jo ūdens temperatūra jūrā svārstās ap +10 grādiem.

LVĢMC papildus iepriekš izplatītajam brīdinājumam par karstumu Latvijā izsludinājis dzeltenā līmeņa brīdinājumu Rīgai - ceturtdien un piektdien gaidāms karstums līdz +29..+31 grādam, - un oranžā līmeņa brīdinājumu Vidzemei, kur ceturtdien prognozēta svelme līdz pat +33 grādiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

M.

Šodien skatījos filmu, kuras darbība notika ziemā ar ļoti dziļu sniegu Krievijas ziemeļos. Tas atsauca atmiņā ziemas Gulbenē ar līdzīgi dziļu sniegu ap 1950-1960 gadiem. Pārmaiņas kopš tā laika reāli pierāda, ka Zeme sasilst neatgriezeniski, izraisot arī mūsu reģionam neparastu karstumu vasarās.

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.21 20:54

Vietējās ziņas