Latvenergo: pastiprināta snigšana apgrūtina piekļuvi elektrolīnijām 2

Palielinoties sniega kārtai visā Latvijas teritorijā, īpaši smagi to izjūt jau iepriekš snieglauzes skartie reģioni valsts ziemeļaustrumos Madonas un Balvu rajonos. Pat mazas sniega kārtas veidošanās uz apledojušiem kokiem izraisa jaunu koku lūšanu un iegāšanos elektrolīniju vados, radot avārijas atslēgumus. Lai arī saglabājas nelabvēlīgi laika apstākļi, šajos rajonos neviena apdzīvota vieta nav ilgstoši bijusi bez elektroenerģijas. Par to informē AS "Latvenergo" Komunikācijas funkcijas projektu vadītāja Ilvija Līvmane.

"Kopumā situācija elektroapgādes atjaunošanā ir mainīga. Nepārtrauktā snigšana izraisa jaunus atslēgumus, lai arī pirms tam elektroapgāde ir bijusi atjaunota. Snieglauzes galvenā specifika ir nepārtraukti sniega un apledojuma izraisīti jauni atslēgumi, vietās, kur tie līdz šim nebija, kā arī atkārtoti atslēgumi pat viena pagasta ietvaros. Taču, neskatoties uz to, neviena apdzīvota vieta ilgstoši nav palikusi bez elektroapgādes," norāda I.Līvmane.  

Voiņa stāsta, ka tajās reizēs, kad laikus nebija iespējams atjaunot elektrību, tika nodrošināti ģeneratori. Šobrīd no pašvaldībām nav saņemti jauni ģeneratoru pieprasījumi, tā kā visi pagastu centri un sociāli svarīgi objekti ir nodrošināti ar elektroapgādi.

 

Tā kā šobrīd elektroapgādes traucējumi reģistrēti Madonas novada Ļaudonas, Mētrienas, Mārcienas, Dzelzavas pagastos, Lubānas novada Indrānu pagastā, Balvu novada Rugāju, Baltinavas, Tilžas, Bērzpils pagastos, Gulbenes novadā - Tirzas un Beļavas pagastos, AS „Sadales tīkls" sazinās ar Madonas un Balvu pašvaldību pārstāvjiem par elektroapgādes nodrošināšanu sociāli svarīgiem objektiem un bojājumu novēršanas gaitu.

 

"Salīdzinot ar 2011.gada snieglauzi, ievērojami īsākā laikā tiek atjaunota elektroapgāde Gulbenes, Madonas un Balvu apkārtnes klientiem. To nodrošina uzstādītā vidējā sprieguma elektrolīniju automatizācijas programma un vidējā sprieguma elektrolīniju aprīkošana ar bojājumu vietas uzrādītājiem. Dispečeri vadības monitoros redz, kurš posms ir atslēdzies, un ar televadības palīdzību veic pārslēgumus un lokalizē bojātos līnijas posmus," skaidro AS "Latvenergo" Komunikācijas funkcijas projektu vadītāja.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

!

Tādas naudas maksājam par elektrību un tāpat bardaks!

pirms 8 gadiem, 2012.12.16 22:02

arbo

Tagad , smerdeļi, sūdzas. lai gan jau no jūnija mēneša nekādi trašu tīrīšanas darbi nenotiek. Viņiem atļauts jebkurā brīdī darbus pārtraukt, tas nekas, ka uzņēmēji tieši šiem nolūkiem iepirkuši gan tehniku, gan pieņēmuši darbā darba spēku....

pirms 8 gadiem, 2012.12.16 02:01

Vietējās ziņas