Latvijas jaunais prezidents – Andris Bērziņš 29

RĪGA, Jūn 02, BNS - Saeima ceturtdien aizklātā balsošanā otrajā vēlēšanu kārtā par Valsts prezidentu ievēlēja deputātu eksbaņķieri Andri Bērziņu (Zaļo un zemnieku savienība).

 

Par Bērziņu balsoja 53 deputāti, bet 44 bija pret viņu.

 

Savukārt par otru kandidātu, esošo prezidentu Valdi Zatleru balsoja 41 tautas kalps, bet pret - 56 parlamentārieši. Pret abiem kandidātiem balsoja trīs tautas kalpi. Nederīgas bija divas vēlēšanu zīmes. Parlaments par prezidentu balsoja ar vēlēšanu zīmēm.

 

Līdz ar to Zatlers kļuvis par pirmo prezidentu Latvijas vēsturē, kurš netiek pārvēlēts prezidenta amatā. Vienīgais Latvijas prezidents, kurš nostrādāja vienu pilnvaru termiņu, bija Gustavs Zemgals, taču viņš atteicās kandidēt uz otro termiņu.

 

Zatlera pilnvaras beigsies 7.jūlijā.

 

Jau vēstīts, ka pirmajā vēlēšanu kārtā neviens no kandidātiem neieguva vismaz 51 deputāta atbalstu. Bērziņam pietrūka viena balss, bet par Zatleru balsoja 43 parlamentārieši, savukārt pieci tautas kalpi neatbalstīja nevienu kandidātu.

 

Pievieno komentāru

Komentāri 29

Apbrīnoju ZZS un nesaprotu-kāds tiem sakars ar Latvijas lauku cilvēkiem,kas tik naivi balsoja .Tagad rezultāts- kopā ar SC ...Kauns

pirms 9 gadiem, 2011.06.06 15:12

Labajam

Vārds vietā. Uz Ventspili ir plūdušas lielas valsts investīcijas jau no 90 -to sākuma. Bija liela nauda no naftas,kamēr caurule darbojās. Rīga un Ventspils vienmēr ir saņēmušas neadekvāti lielas valsts naudas,kamēr citām pašvaldībām - kriksīši. Situācija mainījās oranžo laikā,tad lielākas naudas saņēma viņu pašvaldības. Nav jau liela māka sakārtot pilsētu, ja ir lieli līdzekļi, no kuriem var pakampt arī sev. Gribētos redzēt, kā Lembrgs sakārtotu citas reģionu pilsētas, ja būtu jāiztiek ar šo pilsētu budžetu.

Kāda mums tagad ir morāle - zodz, bet atlicini arī iedzīvotājiem, tad tav būs augsti reitingi un laba slava valstī nedomājošo vidū, būsi premjera kandidāts un t.t. un tjpr.

Ko mēs varam gaidīt no vēlēšanā, ja atkal balsos par vecajiem vēžiem un zagļiem no VISĀM VECAJĀM PARTIJĀM.

pirms 9 gadiem, 2011.06.06 11:46

muļķīši

ne jau Latvijas ,bet gan zagļu prezidents.un beidziet zagļus saukt par oligarhiem.

pirms 9 gadiem, 2011.06.05 12:03

santa

ar so prezidentu driiizumaa vispaar nebuuus taadas kaa latvijas ... taaa jau mums te vaajpraaats kas daraas bail domaat kas naakotnee buus...

pirms 9 gadiem, 2011.06.04 20:07

vecais komunistu līdzskrējējs un zaglis Bērziņš.Ar lielo pensiju,kuru esot godīgi nopelnījis.Muļķi tikai neprotot pelnīt.Turklāt nemaz neslēpj,ka viņš ir par saeimu,ne par tautu.Paklausieties vien,ko viņš atbild žurnālistiem .viņš noteikti nožēlo,ka tautu nevar padarīt rāmu caur čeku.varbūt jau arī tas ir padomā šiem baigajiem cilvēkiem,kas ir tautas priekšstāvji?skumji."mūsu nopostīto valsti gaida vēl drūmāki laiki.

pirms 9 gadiem, 2011.06.04 17:05

Labais, Tev GANDRĪZ ir taisnība, izņemot vienu frāzi - lembergs neklē naudu Ventspilij, BET TIKAI SEV!!! Viņš gan prot izrunāt un iztaisīties tā, lai izskatītos pēc baigā saimnieka. Patiesībā viņš ir mazs, kompleksians vīrelis, kurš savus kompleksus ārstē ar naudu un lielību. Skumji, ka daudzi uz to "iekrīt".

pirms 9 gadiem, 2011.06.03 14:54

Labais

Kas tad ir ZZS fenomens- A.Lemberga kungs? Cilvēks, kurš prot atrast naudu Venspilij. Proti- palīdz ZZS tikt ievēlētem Saimā, līdz ar to tikt valdība. Tālak caur pazīšanos un ieteksmi tikt pie naudas resursiem. Ja ir naudas resursi pieejami, tad Venspils spodrināšana nav nekāda problēma. To varētu izdarīt arī jebkura cita pašvaldība. Tad kāpēc Lemberga kungs pats nekad neiet vai viņu neielek deputātu kandidātu sarakstā, vai par kādu ministru, vai pat par Ministru Prezidentu? Viņs gan ietu par Ministru Prezidentu, ja saeimā būtu ZZS vairāk par 50 balsu. Tā kā tas, pie pašreizējas vēlēšanu sistēmas diez vai var piepildīties, tad viņš nekad neies par Ministru Prezidentu. Proti, valstij nav naudas , tātad kaut kur tā nauda jāatrod. Kur- turpat kur meklēja Godmaņa kungs, kur meklē Dombroska kungs! Lemberga kungam tas nav vajadzīgs. Mēs Latgalē, Vidzemē un Zemgalē priecājamies par Lemberga fenomenu, ejam un balsojam vēlēšanās par ZZS, pretī neko nesaņemot- stutējam Venspili un priecājmies par "KĀRTĪGU SAIMNIEKU VALSTĪ"

pirms 9 gadiem, 2011.06.03 14:23

!!!

Šausmas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

pirms 9 gadiem, 2011.06.03 13:04

AI-AI-VAI!!!

Tie tikai ziediņi,odziņas pēc tam,,,..Kā bija,tā palika miljonāri virsotnē!!
Te tikai viena izeja----sacelšanās,visiem vienoti.

pirms 9 gadiem, 2011.06.03 12:43

es

Oligarhi drīz paliks vieni paši un rīkles viens otram pārgrauzīs. Lai veicas!
Domā, ka būs laikam mūžīgi, bet vēsturē ieies kā tautas nodevēji.

pirms 9 gadiem, 2011.06.03 12:35

hmm

un kā mūsu valsts jaunais prezidents runāja par MŪSU valsti? šī valsts ...skanēja no viņa mutes, man gan labāk patiktu ja viņš teiktu MŪSU valsts.. nav jau mūsu tik daudz te vairs palicis, bet tie kas ir palikuši ir pelnijuši medāli par drosmi un uzticību savai valstij..

pirms 9 gadiem, 2011.06.03 11:46

Novadniekiem

Lai Dievs dod visiem prātu nākamajās vēlēšanās NEBALSOT PAR VECAJĀM PARTIJĀM - PLL, LNNK, ZZS, Vienotību, SC. Tikai tā varēsim kaut ko mainīt. Zatlers mums šo iespēju ir devis. Taču baidos, ka atkal cilvēki tiks apmuļķoti, un nobalsos par politikas dinozauriem un ierāvējiem.Novadnieki, domājiet, domājiet !

pirms 9 gadiem, 2011.06.03 11:11

333

Lai ka ir man ar to pratinu, bet es vismaz nekad nesmu balsojis ne par Godmani, ne par Lembergu, nerunaju jau par visadiem repsoidem un buldozeriem un vinu draugelem. Ko neteiksu par Jums drauzins, kas uzliek man tik drumu diagnozi... "smagi noputos un saku domat par arsta izveli, kas man palidzetu arstesana"

pirms 9 gadiem, 2011.06.03 09:25

Oho

Domajat, ka tauta spej ievelet prezidentu, ja jau 20 gadus garuma balso par tiem pasiem, kas velak klust par miljonariem? Vai tad tiesam, ja jau tik svaka atmina, panemt kladi un pierakstit, kas un kadus likumus pienema, ko izdarija taja amata? Lai pec 4 gadiem nelikt tam krustinu vai atcereties kura partija tas sedeja. Ne, mums tak vajag lai krievs tur netiktu vai parakstu ievilkt, lai tas berns macitos tik valsts valoda. Savadak tiem kas te paliks nebus ar ko latviski parunat. Un vel vesela armija sez kabinetos uz valsts rekina. Tie ar pareizi vienmer balso. Novada jau 10 tust. cilveku pa 2 gadiem nav. Bet dome ka bija pilna ta ar ir. Reorganizeja. Daudz atlaida?

pirms 9 gadiem, 2011.06.03 08:45

sajūta vienkārši riebīga- suņi rej, bet karavāna iet tālāk! domājiet tauta par ko balsosim ārkārtas vēlēšanās! atkal parZZS? kāds labums mums novadā- pilnāki kabineti ar darbonīšiem ka pat knābim darbs atradās!

pirms 9 gadiem, 2011.06.03 08:35

urbis

Kāda cibiņa tāds vāciņš! Paši vēlējāt Saeimu, tad nu dabūjāt ko pelnījuši. Bet- suņi rej, bet mēness vienalga spīd...

pirms 9 gadiem, 2011.06.03 08:26

mink

Pec skata izskatas briesmigs, var jau redzet ka bankieris ar viltigam sauram actelem.
Zel ka tauta prezidentu nevel bet kaut kada jau atlaista nejedziga saeima.

pirms 9 gadiem, 2011.06.03 08:21

pateicoties tadiem 333 ir izredzes ka kads vel kautko atceras un domaa arii.parejie izskatas ka skrien tik pakal kautkam jaunam un nemaz neiedzilinas kas un kaa,laikam jau nav ar ko iedzilinaties.

pirms 9 gadiem, 2011.06.03 07:47

pateicoties tādiem stulbeņiem kā 333 mēs esam tur kur esam un laizām rokas lembjiem un buldozeriem, jo tie, lūk ir īsti saimnieki, zog, bet citiem arī atmet... ko lai dara, ka tautas vairums ar prātiņu tā pamazāk apveltīts, diemžēl no šīs masas "izvēles" pēc vēlēšanām cieš visi, arī tie, kas nedaudz domā.

pirms 9 gadiem, 2011.06.02 23:27

Vietējās ziņas