Latvijas Kokrūpniecības federācija: esam trešie lielākie granulu ražotāji Eiropā

Latvijas Kokrūpniecības federācijas birojs informē, ka pasaulē pieaugošā interese par atjaunojamajiem energoresursiem un Latvijā labi attīstītā kokrūpniecība ir ievērojami veicinājusi vietējās granulu rūpniecības izaugsmi,  izvirzot Latviju starp Eiropas granulu ražošanas līderiem.

Biroja speciālists Kristaps Ceplis stāsta, ka Latvijas granulu ražošanas līderis šobrīd ir SIA „Latgran”, kura ražotnēs Krustpilī, Jaunjelgavā un Krāslavā pērn saražotas 433 000 tonnas granulu. Turklāt SIA „Latgran”  turpina paplašināties un jau šā gada rudenī ir paredzējis atvērt jaunu ražotni Gulbenē.

Eiropas biomasas asociācijas sagatavotais jaunākais  bioenerģijas pārskats liecina, ka 2012.gadā Latvijā kopumā tika saražotas 980 000 tonnas kokskaidu granulu. Lielāki granulu ražošanas apjomi bijuši tikai Zviedrijā un Vācijā, kur attiecīgi saražoja 1.2 un 2.2 miljonus tonnu granulu.

Neoficiālie aprēķini liecina, ka kokskaidu granulu ražošanas apjoms Latvijā 2013.gadā ir pieaudzis līdz 1.1 miljonam tonnu.

Igaunijas uzņēmums Graanul Invest ir otrs lielākais granulu ražotājs Latvijā, kura divos uzņēmumos – Inčukalnā strādājošajā SIA „Graanul Pellets” un Launkalnē izvietotajā SIA „Graanul Invest” kopumā 2013.gadā saražoja aptuveni 320 000 tonnas granulu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas