Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"Latvijas lepnums 2016" balvu nominācijā "Skolotājs" saņem Lāsma Gabdulļina 10

Jau trīspadsmito gadu Latvijas lepnuma ceremonijā tika godināti cilvēki, kuri dara vairāk, nekā kāds no viņiem to varētu prasīt vai sagaidīt, sarežģītā situācijā nepaliek malā, palīdz, izglābj un atbalsta, tādējādi iedvesmojot ar savu pašaizliedzību, nesavtību, kā arī spēj motivēt mūs ikvienu dzīvē sasniegt vairāk un nepadoties. Akciju Latvijas lepnums organizē laikraksts Diena un telekanāls TV3 ar Rīgas Brīvostas pārvaldes un Valsts akciju sabiedrības Latvijas dzelzceļš gādību.

Latvijas lepnuma balva tika pasniegta desmit nominācijās:

Nominācijā Drosmīgais bērns balvu saņēma Herberts Zeibots. Pateicoties Herberta Zeibota drosmei, pēc sniega motocikla negadījuma uz Daugavas ledus izdzīvoja Ūdens atpūtas un sporta centra laivu nomas īpašnieks Māris Reimanis, kā arī pats Herberts.

Nominācijā Iedvesmotājs balvu saņēma Zigmunds Zaļenko. Brocēnos saukts par Zigi – cilvēks, kurš vairāk nekā 10 gadu garumā kļuvis gandrīz vai neaizstājams, iedvesmojot bērnus un jauniešus, brīvprātīgi mācot tiem dažādas sociālās prasmes, kopīgi realizējot daudz dažādu ideju, kā arī ieviešot koka auto modeļu radīšanu arī Brocēnos.

Nominācijā Skolotājs balvu saņēma Lāsma Gabdulļina. Lāsmu dēvē gan par bērnu skolotāju un treneri, gan arī draugu, atbalstītāju un glābēju. Daudz vietējo Lejasciema jauniešu Lāsma ar saviem treniņiem paglābusi no greizu ceļu iešanas: viņa motivējusi un iedvesmojusi strādāt.

Nominācijā Ģimene balvu saņēma Silvija  Zemīte. Silvija uzņēmusies rūpes par bērniem, dodot tiem pajumti, nodrošinot iespējas mācīties un, galvenais, sniedzot sirsnību, atbalstu. Silvija izaudzinājusi arī četrus pašas bērnus.

Nominācijā Novadnieks balvu saņēma Marta Binduka. Veikusi būtisku novadpētnieicības darbu - ar Martas Bindukas iniciatīvu un pašas darbu pie tās Galēnos pirms  trim gadiem izveidots latviešu dzejnieka un  filozofa Roberta Mūka, īstajā vārdā Roberta Avena, piemiņas muzejs.

Nominācijā Cilvēks cilvēkam balvu saņēma Andris Biezbārdis. Jau vairāk nekā 30 gadus Andris Biezbārdis strādā Valsts sociālās aprūpes centra Kurzeme filiālē Veģi, palīdzot attīstīt zīmēšanas prasmes garīgi un fiziski slimiem centra iemītniekiem. Andris ir vairāk nekā skolotājs  - vienmēr centrā gaidīts uzticams draugs un sarunu biedrs, spējot saskatīt talantu šajos cilvēkos.

Nominācijā Sirdsdarbs balvu saņēma Valda Pavloviča. Valda vada Inčukalna Invalīdu biedrību Mūsmājas un ar apbrīnojamu enerģiju uzņemas rūpes, kā arī dāvā sirdssiltumu Inčukalna līdzcilvēkiem, palīdzot grūtībās un iedvesmojot pilnvērtīgai ikdienai.

Nominācijā Vairāk nekā prasa pienākums balvu saņēma Kaspars Ūdris. Aizgūstot ideju Indijā, Kaspars Ūdris šogad īstenojis unikālu labdarības akciju Dzīvo vesels, sniedzot konsultācijas un nodrošinot nepieciešamās ķirurģiskās manipulācijas Jēkabpils pilsētā un apkārtējos novados dzīvojošajiem pensionāriem, invalīdiem un politiski represētām personām.

Nominācijā Sargeņģelis balvu saņēma Valentīna Stabulniece. Trīspadsmit gadu laikā kļuvusi par audžu mammu jau 44 bērniem. "Tas, ko viņa dara, ir neiespējamā misija," pieteikuma vēstulē Latvijas lepnumam 2016 par sievieti raksta Gundars Āboliņš. Un nudien – viņa ne vien atvērusi sava nama durvis svešinieku atvasēm, bet arī atdevusi tām visu savu sirdi.

Nominācijā Caur ērkšķiem uz zvaigznēm balvu saņēma Gatis Caunītis. Gatis Caunītis no Bebriem sešu gadu vecumā ielīda nenoslēgtā transformatora kastē un zaudēja rokas. Pieaugot viņam nācās pārliecināt gan sevi, gan citus, ka cilvēkam bez rokām nav jāsēž mājās. "Durvis vaļā, tu vari iet, darīt," saka Gatis, kurš sevi pieņēmis kā līdzvērtīgu sabiedrības daļu un nu vēlas, lai tā pieņem arī viņu un citus ar invaliditāti.

Ar Latvijas lepnumam pieteiktajiem stāstiem iepazinās un balvu ieguvējus šogad noteica žūrija vienpadsmit cilvēku sastāvā: aktrise Zane Daudziņa, Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa, nominācijas Sargeņģeļi ieguvēji 2015. gadā – Zane un Agris Bārbali, BMX riteņbraucējs un treneris Ivo Lakučs, kustības Riga Tech Girls iniciatore, kā arī koprades telpas The Mill dibinātāja Anna Andersone, mūziķis Dons, TV raidījumu vadītāja Jana Duļevska, rakstniece Inga Žolude, MTG TV un radio vadītāja Latvijā Baiba Zūzena un laikraksta Diena galvenais redaktors Gatis Madžiņš.

Latvijas lepnuma stāstus varēs lasīt žurnāla SestDiena speciālizdevumā Latvijas lepnums 2016, kas iznāks 30. decembrī. To saņems laikraksta Diena un žurnāla SestDiena abonenti, kā arī to varēs iegādāties kopā ar laikrakstu ikvienā preses tirdzniecības vietā.

Akcijas Latvijas lepnums rīkotāji pateicas ikvienam, kurš dalījās ar stāstu par mūsu iedvesmojošajiem līdzcilvēkiem, sūtot vēstules un aizpildot pieteikumus elektroniski!


Pievieno komentāru

Komentāri 10

urbis

Cepuri nost Lāsmas priekšā!!! Lūk, ko var izdarīt viens enerģisks cilvēks lauku pagastā! Tiešām esmu lepns par sava pagasta cilvēku-patriotu!!!

pirms 3 gadiem, 2016.12.28 10:20

Velta

Prieks par Lāsmu! Veiksmi turpmākā darbā!

pirms 3 gadiem, 2016.12.28 11:06

sportists

.... sen jau balvu ir pelnījuši sk. Jānis Ančs un sk. Voldemārs Mezītis, tikai... nav pareizo cilvēku, kas par viņiem uzraksta. :(

pirms 3 gadiem, 2016.12.28 14:40

Sportistam

Nepareizo cilvēku skaitā noteikti ieskaiti arī sevi, jo tev taču arī ir iespējas uzrakstīt!

pirms 3 gadiem, 2016.12.28 15:00

Daiga

Apsveicu Lāsmu un viņas ģimeni ar iegūto balvu, jo viņi visi kopā strādā un strādās!!! Lai vairāk būtu šādu ģimeņu!!!!
Paldies Danai par drosmi uzrakstīt vēstuli!!!!

Lai visiem Jaunais gads atnes veiksmi un panākumus, prieku un sirds mieru! Esiet laimīgi!

pirms 3 gadiem, 2016.12.28 15:07

gjh

Ko jūs te visu laiku ar to Mezīti?????????? Jau apnika,par viņu lasot. Tā kā citu sporta skolotāju nebūtu,kas labi strādā. Citi ir vēl labāki kā Mezītis.

pirms 3 gadiem, 2016.12.28 22:37

OK

Prieks par balvu "Gada cilvēks" arī mūsu novadā, bet vēl lielāks prieks par cilvēku, kas viņu saskatīja un izvirzīja:)! Nebūtu izvirzīta, pelnītā balva aizietu secen... Lai cik sliktas ir lietas, tomēr ir arī ar ko lepoties! Vajag tikai tos "rakt un izrakt"! No tā var kļūt tikai priecīgāk:)))!

pirms 3 gadiem, 2016.12.30 20:08

Liene

Patiešām liels prieks . Balva ir nonākusi īstajās rokās un SKOLOTĀJAI -IEDVESMOTĀJAI. Vēl lielāks prieks un gandarījums, kad bērni skolotāju Lāsmu sauc par LĀSMIŅU. Lai vairāk mums būtu šādi skolotāji- skolēnu draugi-iedvesmotāji, nevis piezīmju rakstītāji.
Paldies Lāsmai un viņas visai atbalsta komandai! Veselību,veiksmi un izdošanos!

pirms 3 gadiem, 2017.01.01 14:05

Vk.

Es pie Lasmas macijos jaunsardze forša jautra skolotaja :))

pirms 3 gadiem, 2017.01.04 01:35

Vietējās ziņas