Latvijas novadu pašvaldību pārstāvji pulcēsies Ogrē

Piektdien, 20.aprīlī, Ogres novada kultūras centrā notiks Novadu pašvaldību apvienības Novadu dienas sanāksme, kurā piedalīsies deputāti un darbinieki, kā arī Vides aizsardzības un reģionālās ministrijas (VARAM), Izglītības un zinātnes ministrijas un Pārresoru koordinācijas centra vadītājs Mārtiņš Krieviņš un darbinieki.

Latvijas Pašvaldību Savienības (LPS)  priekšsēža padomniece Olga Kokāne informē, ka rīta plenārsēdē piedalīsies vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs. "Kopā ar pašvaldībām ministrs apspriedīs trīs jautājumus: par deputātu skaitu pašvaldībā, par interešu konfliktu un pašvaldības priekšsēdētāja atcelšanu no amata un pašvaldību tiesības rīkoties ar savu mantu," stāsta padomniece.  

O.Kokāne informē, ka Izglītības jomā uzmanības lokā būs strukturālo reformu problēmas un to risinājumi. Netiks aizmirstas arī profesionālās izglītības reformas problēmas, jo katram jaunietim pēc izglītības iestādes pabeigšanas ir jābūt prasmēm kādā profesijā, lai iekļautos darba tirgū. Diskutēs arī par pirmskolas izglītības problēmām, kuras jārisina decentralizēti katrā pašvaldībā, pēc vietējiem apstākļiem.

 

"Otrajā darba grupā diskutēs par ekonomikas attīstību un pašvaldību vietu Nacionālajā attīstības plānā," skaidro O.Kokāne.

 

Dienas otrajā daļā pašvaldību pārstāvji pulcēties plenārsēdē, kurā darba grupu vadītāji sniegs ziņojumus par diskusijās izkristalizētiem viedokļiem novadu pašvaldībām svarīgākajos jautājumos. Plenārsēdē paredzēts pieņemt dokumentus, kurus iesniegs izskatīšanai Latvijas Pašvaldību savienības kongresā, kas notiks šī gada 18.maijā Preiļos.

 

Noslēgumā pašvaldību delegācijas tiks iepazīstinātas ar Ogres novada interesantākajām vietām.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas