Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijas Samariešu apvienība vēl tikai gatavo pārmaiņas 12

Ar 1.martu funkcijas mājas aprūpes pakalpojumu nodrošināšanā Gulbenes novadā sociālais dienests nodod Latvijas Samariešu apvienībai. Tā ir lēmusi pašvaldība. Kāda būs šī pieredze, spriest vēl ir pāragri. Pagaidām satraukumu par gaidāmajām pārmaiņām “Dzirkstelei” ir pauduši vienīgi atsevišķi aprūpētāji, kuri bažījas, vai viņiem atradīsies darbs Latvijas Samariešu apvienībā.

“Esam tikušies ar gandrīz visiem līdzšinējiem vairāk nekā 40 aprūpētājiem, lai pārrunātu aprūpējamo cilvēku vajadzības Gulbenes novadā, izvērtētu, kādā veidā pakalpojumu nodrošināt tā, lai tas būtu pēc iespējas atbilstošāks,” “Dzirkstelei” saka Latvijas Samariešu apvienības dienesta “Samariešu atbalsts mājās” vadītājs Viesturs Kleinbergs.

Pagaidām viņš vēl nevar pateikt, cik līdzšinējo darbinieku kļūs par Latvijas Samariešu apvienības darbiniekiem, jo situācija vēl tiek tikai apzināta.

“Tuvākajā laikā esam apsolījuši informēt par turpmākās sadarbības formu, apjomu. Un tad arī cilvēki varēs izlemt, vai nākt strādāt pie mums. Iespējams kādiem aprūpētājiem būs iespēja strādāt vairāk, savukārt kādiem – slodze var arī nedaudz samazināties, kāds, iespējams, darbu neturpinās. Tas izskaidrojams ar to, ka līdz ar situācijas izpēti plānojam optimālākos veidus ikdienas aprūpes nodrošināšanai, piemēram, kombinējot ar mobilo aprūpi vai drošības pogas pakalpojumu, tādā veidā varam nodrošināt profesionālāku un efektīvāku aprūpi,” skaidro V.Kleinbergs.

Kopā ar novada sociālā dienesta darbiniekiem esam bijuši izbraukumos pie visiem sociālā dienesta aprūpes mājās klientiem, lai izzinātu viņu vajadzības, klātienē novērtētu situāciju un saprastu, kur nepieciešams piesaistīt vēl papildu resursus, lai nodrošinātu pēc iespējas pilnvērtīgāku aprūpi mājās. Šajā laikā esam apzinājuši vajadzības visiem vairāk nekā 70 aprūpējamajiem,” stāsta V.Kleinbergs.

"Viņš uzslavē novada sociālo dienestu par sadarbību un atsaucību. “Ikdienā sazinoties, plānojot darbu gaitu, gan sociālie darbinieki, gan pašvaldība un sociālā dienesta vadība ir ieinteresēta sniegt saviem novada iedzīvotājiem tiešām kvalitatīvu pakalpojumu. Tāpat kā visos citos novados, kur nodrošinām savus pakalpojumus, mēs strādājam kopā ar novada sociālo dienestu, un tas ir kopīgs komandas darbs,” skaidro V.Kleinbergs.

Viņš atgādina, ka Latvijas Samariešu apvienības darbs novadā notiks saskaņā ar sociālā dienesta pieņemtajiem lēmumiem. Arī novada iedzīvotājiem, tāpat kā līdz šim, par pakalpojumiem ir jāvēršas ar iesniegumu novada sociālajā dienestā, kas izvērtē katra cilvēka reālo nepieciešamību pēc kādiem konkrētiem sociālajiem pakalpojuma.

“Mūsu pakalpojumus ir iespējams saņemt arī privāti bez sociālā dienesta apmaksas, maksājot no personīgajiem līdzekļiem, bet tomēr vēlams būtu arī sociālā dienesta atzinums, ka palīdzība vajadzīga,” saka V.Kleinbergs.

Samariešu apvienības piedāvātie pakalpojumi ir daudzveidīgi un nodrošina dažādas palīdzības iespējas. Pakalpojums „Samariešu atbalsts mājās” ietver drošības pogas pieslēgumu (kas nozīmē, ka cilvēks jebkurā diennakts laikā var sazināties ar Samariešu apvienības zvanu centrāli), lielās un mazās aprūpes automašīnas izbraukumu, aprūpes veikšanu, nelielu darbu veikšanu mājās, pārtikas produktu piegādi.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

!!!

Jā,pēc šā kunga sejas ir redzams ka viņš ir tas kurš izglābs mūsu novadu un iecels mūs saulītē !!!

pirms 4 gadiem, 2016.02.25 11:56

To-!!!

Skābulīti Pareģi, cāļus skaita rudenī. Iecere laba, nevajag norakt jau sākumā. Domā pozitīvi, tad "ģīmis" netraucēs.

pirms 4 gadiem, 2016.02.26 14:45

skrundas lokators

Saeimas deputātes dēliņš paplašina savu biznesu.Tikai nezin kāpēc rakstā ir kautrīgi noklusēts fakts,ka arī pašam klientam ir jāveic katru mēnesi līdzmaksājums ,par sniegtajiem pakalpojumiem.

pirms 4 gadiem, 2016.02.26 16:39

Tautas modrā acs

Tas ir īstais....tā biedrība ar viņa un dažu vadītāju cenšanos
un svētību ,pārtop par noziedzīgu organizāciju. Lūdz neticiet ,ko mālē!!!!!!!!

pirms 4 gadiem, 2016.02.26 17:31

vo,vo

tas jau paliek interesanti.smalkāk, smalkāk , kas un kā, lai tauta zin.....!

pirms 4 gadiem, 2016.02.26 17:40

KL

Ja modrā acs ir modra, tad būtu jāzina, ka par neslavas celšanu ir paredzēta kriminālatbildība.

pirms 4 gadiem, 2016.03.01 18:41

ŠOKS.....

Cerams,ka šī censoņas atbalstītie komandā,tiesā saņems pēc nopelniem.....par krāpšanu,izkrāpšanu,
par izrēķināšanos ar veciem,sirmiem,slimiem vecīšiem.

pirms 4 gadiem, 2016.02.26 19:11

mja....

-Skrundas Lokatoram-!! Nu gan palaidi pret vēju!! Viņš jau nu gan nekādas deputātes dēliņš!!
Visupirms noskaidro,tad muldi..
..Un,-Tautas modrā acs-???? Tu ko nejauc????
..Vispirms paši ko izdariet cilvēku labā,tad muldat..
Fui,par tādiem komentāriem..!!

pirms 4 gadiem, 2016.02.26 20:55

veltikbus

Bija jau tadi samarieši redzeti , labak talak .

pirms 4 gadiem, 2016.02.27 16:51

nu,nu

cik labi..., sociālie dienesti būtu jāsamazina,jau tā viņiem negribas neko darīt un viņu kompetence ir zemāka par 0 brauka ar valsts degvielu savam vajadzībām, naudu tērē uz nebēdu, tur arī vajadzētu uztaisīt rotāciju un vienu otru palaist ganos, drīz zālīte dīgs un gani būs vajadzīgi...

pirms 4 gadiem, 2016.02.27 21:14

Vietējās ziņas