Latvijas un sabiedroto karavīri poligonā piedalās meža stādīšanas talkā

Šodien, 14. maijā, poligonā “Lāčusils”, Alūksnes novadā, Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolas personāls, jaunie karavīri, kuri apgūst Militārās pamatmācības kursu un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas karavīri stāda kokus. Par to informēAizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļas vecākā referente majore Mairita Senkevicina.


Jau informēts, ka 10. maijā tika uzsākta trīs dienu talka, kuras laikā plānots iestādīt ap 25 tūkstošiem priežu un egļu ietvarstādu desmit hektāru lielā teritorijā.

"Talku organizē Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs, lai nodrošinātu meža atjaunošanu un veicinātu saudzīgu attieksmi pret mežu poligona “Lāčusils” teritorijā, kuru šā gada sākumā savā valdījumā pārņēma Aizsardzības ministrija,'' stāsta M.Senkevicina.

Viņa skaidro, ka reģionālā poligona “Lāčusils” paplašināšanai 2019. gada sākumā Aizsardzības ministrija no Zemkopības ministrijas savā valdījumā pārņēma nekustamo īpašumu “Jaunlāčusils”, tādējādi paplašinot poligona teritoriju par 2387 hektāriem un nodrošinot iespēju 2019. gadā uzsākt šautuvju pārbūvi, kā arī turpmākajos gados izbūvēt papildu apmācību vietas.

Aizsardzības ministrija un Nacionālie bruņotie spēki nodrošina, lai valsts aizsardzības objektos tiktu saglabāta, aizsargāta un, iespēju robežās, atjaunota vide un daba. 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas