Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

11 700 eiro Latvijai jāmaksā izvarotājam

Latvija zaudējusi Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT) notiesātā izvarotāja Igora Bazjaka iesniegtā sūdzībā par necilvēcīgiem ieslodzījuma apstākļiem Daugavpils cietumā.

Saskaņā ar tiesas lēmumu Latvijai jāizmaksā I. Bazjakam 11 700 eiro (8223 lati) kompensācija, informē Ārlietu ministrija.

 

1963. gadā dzimušajam I. Bazjakam 1999. gada janvārī tika piemērots 10 gadu cietumsods par tobrīd 15 gadu vecas meitenes izvarošanu. ECT Palātas tiesneši vienbalsīgi nolēma, ka I. Bazjaka gadījumā Latvija pārkāpusi Eiropas Cilvēktiesību konvencijas 3. punktu, kas aizliedz necilvēcīgu un pazemojošu apiešanos un 13. punktu par tiesībām uz atbilstošu medicīnisko palīdzību. Lēmuma pieņemšanā tiesa vadījusies pēc Eiropas Padomes Spīdzināšanas novēršanas komitejas ziņojuma, kas sagatavots pēc vizītēm Latvijas cietumos laika posmā no 2002. līdz 2004. gadam.

 

ECT palātas pieņemtais lēmums nav galīgais spriedums, un trīs mēnešu laikā pēc tā pasludināšanas ikviena no pusēm var pieprasīt lietu pārskatīt. I. Bazjaku 90. gadu nogalē ieslodzīja Jelgavas cietumā, kur viņam vairākas reizes tika piemērots disciplinārsods par agresīvu uzvedību, citu notiesāto aicināšanu uz masu nekārtībām

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas