2011.gada budžeta deficīts tikšot samazināts

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (JL) nākamās valdības vārdā sola, ka valsts 2011. gada budžeta deficīts tikšot samazināts par 395 līdz 440 miljoniem latu.

V. Dombrovskis vakar informēja par vienošanos ar Latvijas kreditoriem, kuru pārstāvji pabeidza savu darbu Latvijā. Paziņojums tika sniegts Saeimā, taču tas nenozīmē, ka Saeima šo darījumu būtu akceptējusi.

 

"Nevienam Saeimas deputātam par šādu vienošanos nekas netika iepriekš teikts," uzsvēra Saeimas Tautsaimniecības komisijas priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis (TP).

 

Viņaprāt, Saeimai uz valdības darbošanos būtu jāreaģē, sasaucot ārkārtas sēdi un publiski prasot no valdības, ko tā apsolījusi valsts vārdā. Šie solījumi būs jāpilda tad, kad Latviju pārstāvēs jau cita Saeima un valdība.

 

V. Dombrovska valdība ir uzņēmusies ļoti strauju budžeta deficīta samazināšanu. Šā gada budžeta likums ļauj valdībai iztērēt 4 386 366 868 latus (4,38 miljardus), kaut gan ieņēmumi paredzēti tikai 3 862 343 900 latu (3,86 miljardu) apmērā. Tādējādi V. Dombrovska valdība šogad drīkst saimniekot ar aptuveni 530 miljonu latu iztrūkumu, bet nākamai un daudzām nākamām valdībām būs jādzīvo daudz taupīgāk.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas