Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"4ATA" publisko "Latvijas Gaisa satiksmes" un starptautiskās lidostas "Rīga" algu sarakstus

RĪGA, MAR 24, BNS - Valsts ieņēmumu dienesta (VID) datu noplūdinātāji turpina publiskot elektroniskās deklarēšanas sistēmā iegūto informāciju, šoreiz publicējot par gaisa satiksmi Latvijā atbildīgās "Latvijas Gaisa satiksmes" (LGS) un starptautiskās lidostas "Rīga" algu sarakstus.

"Ceturtās atmodas tautas armija" ("4ATA") trešdien internetā ievietojusi failu ar daļēji šifrētu informāciju, cik saņem LGS un Rīgas lidostas darbinieki. Datu noplūdinātāji norāda, ka šie saraksti ar bruto ienākumiem iekļauj gan algu, gan piemaksas, gan prēmijas, gan atvaļinājuma naudu, gan atlaišanas pabalstus un citas kompensācijas, tāpēc, skatoties šos datus un ieraugot lielus skaitļus, nedrīkst izdarīt pārsteidzīgus secinājumus. Tas jāizvērtē kontekstā ar citiem mēnešiem.  

Datos uzrādīta informācija par lidostas "Rīga" darbinieku algām laika posmā no 2007.gada oktobra līdz 2009.gada decembrim.

 

Dati atklāj, ka starptautiskajā lidostā "Rīga" šajā laika posmā vidēji vairāk nekā 1000 latu mēnesī saņēmuši 180 darbinieki. Tostarp 10 personas mēnesī saņēmušas vidēji vairāk nekā 3000 latu.

 

Minētajā laika posmā vislabāk atalgotais starptautiskās lidostas "Rīga" darbinieks mēnesī saņēmis vidēji 5932,46 latus. Jāuzsver gan, ka šis darbinieks kopš 2008.gada marta algu lidostā nav saņēmis un būtībā minētajā laika posmā strādājis vien piecus mēnešus. Otra vislabāk atalgotā persona, kas mēnesī saņēmusi vidēji 5804,68 latus, Rīgas lidostā nav strādājusi kopš pagājušā gada sākuma.

 

No darbiniekiem, kas atalgojumu saņēmuši līdz pagājušā gada novembrim, vidēji vairāk nekā 3000 latu mēnesī saņēmuši četri. Pagājušajā gadā šo darbinieku atalgojuma apmērs ir krietni sarucis. Kāds no viņiem gada sākumā saņēmis 6000 latu mēnesī, savukārt gada beigās - 2835 latus. Pārējie trīs gada sākumā saņēmuši 4800 latu, savukārt 2009.gada novembrī divi no viņiem saņēma 2552 un viens - 1610 latu.

 

Jāuzsver, ka 2008.gada jūlijā, visu vislabāk atalgoto darbinieku ieņēmumi bija krietni lielāki nekā citos mēnešos, tostarp pašlaik strādājošais vislabāk atalgotais darbinieks saņēmis 22,818 tūkstošus latu, arī citi saņēmuši vairāk nekā 10 tūkstošus latu.

 

Pagājušā gada novembrī Rīgas lidosta algoja 1199 darbiniekus, un vidējā mēnešalga lidostā strādājošajiem bija 611,2 lati.

 

Savukārt datos par LGS uzrādīts darbinieku atalgojums par laika posmu no 2007.gada jūnija līdz pērnā gada novembrim. Mēnesī vidēji vairāk nekā 1000 latu šajā laika posmā saņēma 246 uzņēmuma darbinieki, tostarp vairāk nekā 2000 latu - 78, bet vairāk nekā 3000 latu - 14.

 

Līdzīgi kā lidostā, arī LGS attiecīgā laika posma vislabāk atalgotais darbinieks, kurš mēnesī saņēmis vidēji 4815,06 latus, algu nav saņēmis kopš 2009.gada augusta. No darbiniekiem, kas algu saņēmuši līdz pērnā gada novembrim, vislabāk atalgotās personas vidējā mēnešalga ir 4797,04 latu, bet no pagājušā gada janvāra līdz novembrim šā darbinieka vidējā mēnešalga nevienu mēnesī nav pārsniegusi 4000 latu.

 

Divi LGS darbinieki, tāpat kā lidostas, 2008.gada jūlijā saņēmuši vairāk nekā 10 tūkstošus latu. Pagājušā gada novembrī LGS algu izmaksāja 329 personām, un vidējā alga gada pirmspēdējā mēnesī bija 1218,26 lati.

 

LGS ir 100% valsts uzņēmums, tās pienākums ir nodrošināt gaisa telpas lietotājus ar aeronavigācijas pakalpojumiem. Pēc "Lursoft" informācijas, LGS 2008.gadā strādāja ar 13,827 miljonu latu apgrozījumu, kas ir par 7,2% vairāk nekā 2007.gadā, savukārt kompānijas peļņa 2008.gadā ļoti būtiski samazinājusies un bija tikai 12,6 tūkstoši latu pretēji vairāk nekā vienu miljonu latu lielajai peļņai gadu iepriekš.

 

Starptautiskā lidosta "Rīga" ir lielākais aviosatiksmes mezgls Baltijas valstīs. 2008.gadā Rīgas lidosta strādāja ar 2,68 miljonu latu peļņu, kas ir par 8,9% vairāk nekā 2007.gadā, un 24,5 miljonu latu apgrozījumu, kas savukārt ir par 17,8% vairāk nekā gadu iepriekš.

 

Jau ziņots, ka VID elektroniskās deklarēšanas sistēmā atrasts drošības caurums, pa kuru triju mēnešu laikā nezināmas personas ieguvušas apmēram 7,4 miljonus dokumentu 120 gigabaitu apmērā. Atbildību par datu noplūdi uzņēmusies cilvēku grupa, kas sevi dēvē par "Ceturtās atmodas tautas armiju". Pagaidām nav zināms, kas ir šīs organizācijas cilvēki, jo tās līderis, kurš sevi dēvē par Neo, personību neatklāj.

 

Ekonomikas policijas pārvaldes esošajā nodaļā, kas nodarbojas ar kibernoziegumu apkarošanu, sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma nodaļas par noziedzīgiem nodarījumiem pret vispārējo drošību un sabiedrisko kārtību.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas