Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

80 % iedzīvotāju atbalsta 2.pensiju līmeņa uzkrājumu mantošanas ieceri

Jau 2013. gada otrajā pusē pirmie pieci tūkstoši dalībnieku saņems pensiju, ko aprēķinās, ņemot vērā
arī pensiju 2. līmenī uzkrāto kapitālu.

Šobrīd Valsts fondēto pensiju shēmas (VFPS) jeb pensiju 2.līmeņa vecākajam dalībniekam ir 59 gadi. Tā kā daudzi potenciālie pensionāri izvēlējušies doties priekšlaicīgā pensijā, pagaidām neviens 2. līmenī uzkrāto kapitālu nesaņem.

 

Šobrīd shēmā iesaistījušies vairāk nekā 1,1 miljons iedzīvotāju. No tiem 57,3% tika pievienoti obligātā kārtā, jo dzimuši pēc 1971. gada 1. jūlija un Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) šos
dalībniekus kā sociāli apdrošinātas personas reģistrē automātiski. Tajā pašā laikā 42,3% dalībnieku
shēmā iesaistījušies brīvprātīgi.

 

Šobrīd pensiju 2. līmeņa likme ir 2%, un, lai gan nākamgad pēc Satversmes tiesas ieteikuma likme būtu jāpaaugstina līdz 4%, komisijas vadītāja Aija Barča uzsvēra, ka, visticamāk, tā saglabāsies 2% līmenī.

 

Gada laikā 24% dalībnieku nomaina pensiju plānus, tādā veidā parādot, kur ieguldīt ir izdevīgāk. Tomēr tikai trešā daļa iedzīvotāju pašlaik pensiju 2. līmenī uzkrātos līdzekļus uztver kā savu naudu. Kā liecina pētījums, 80% iedzīvotāju atbalsta ieceri mantot pensiju uzkrājumu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas