Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aerodium skandāls kļūst starptautisks

Kamēr Ekonomikas ministrija (EM) turpina jūnijā ierosināto dienesta pārbaudi par SIA Aerodium un Latvijas Investīciju attīstības aģentūras (LIAA) savstarpējiem pārmetumiem kukuļa prasīšanā un valsts līdzekļu izkrāpšanā, tikmēr Kazahstānas uzņēmums informējis, ka tam domātais gaisa tunelis uzstādīts izstādē Expo 2010 Ķīnā un prezentē Latvijas valsti.

"Mēs esam informēti par šo situāciju," saka LIAA sabiedrisko attiecību speciāliste Vineta Vilistere-Lāce.

 

 Aerodium izstādē novietojis Kazahstānas klientam Korona 2005 būvētu gaisa tuneli, pastāstījis firmas pārstāvis Kerims Mankejevs.

 

"Šis kungs arī mūs par to informēja telefoniski," piebilst V. Vilistere-Lāce.

 

Kazahstānas uzņēmums 2009. gada janvārī saskaņā ar iepriekš noslēgto līgumu esot pārskaitījis Ivaram Beitānam, kurš ir arī SIA Aerodium īpašnieks, piederošajam uzņēmumam Wind Tunnel Technologies 1,2 miljonus eiro (843 360 latu) par vēja tuneļa atrakcijas uzstādīšanu Almati. To vajadzēja nodot ekspluatācijā jau 2009. gada novembrī, tas nav izdarīts, arī nauda Kazahstānas klientam nav atdota.

 

I. Beitāns solījis vēja tuneli Almati uzstādīt pēc izstādes slēgšanas.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas