Aicina nolietotos mobilos telefonus nodot pārstrādei

Rīga, 13.nov., LETA. No 19.novembra līdz 30.novembrim Latvijas Zaļais punkts (LZP) kopā ar sadarbības partneriem SIA "Pērkons un Dēli" un SIA "Topo centrs" aicina Latvijas iedzīvotājus nodot nolietotus mobilos telefonus otrreizējai pārstrādei.

Kā aģentūru LETA informēja LZP pārstāvji, akcijas laikā 23 Latvijas pilsētās 45 mobilo telefonu tirdzniecības vietās būs izvietoti īpaši spainīši nolietoto mobilo telefonu un to aksesuāru savākšanai.

 

Nododot pārstrādei neizjauktu mobilo telefonu un aizpildot speciālu anketu, iedzīvotāji piedalīsies izlozē. Akcijas beigās katrā no tirdzniecības vietām izlozēs dāvanu karti 50 latu vērtībā, ar kuru sešu mēnešu laikā varēs iepirkties attiecīgajā veikalā.

 

"Šīs akcijas mērķis ir izveidot efektīvu sistēmu nolietoto mobilo telefonu savākšanai no iedzīvotājiem. Mobilo telefonu skaits pieaug arvien straujāk, to veicina gan modernu pakalpojumu ieviešana, gan mobilo sakaru operatoru "mazcenas" telefonu piedāvājums. Pēdējo trīs gadu laikā ir trīskāršojies tādu telefonu skaits, kas vairs netiek izmantoti. Mobilos telefonus nedrīkst izmest kopā ar citiem sadzīves atkritumiem, jo tie satur cilvēkam un videi kaitīgas vielas, piemēram, smagos metālus," sacīja LZP valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs.

 

"Ja netiks risināti jautājumi par nolietoto mobilo tālruņu nodošanas iespējām, mēs, mobilo tālruņu tirgotāji, zināmā mērā būsim līdzvainīgi dabas un apkārtējās vides vēl lielākā piesārņošanā," atzina Latvijas Mobilo telefonu tirgotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Ločmelis.

 

No veikaliem nodotie telefoni tiks nogādāti uz savākšanas vietu Rīgā un nosūtīti tālākai pārstrādei uz elektrisko un elektronisko iekārtu pārstrādes rūpnīcu Lietuvā. Tur telefoni tiks sadalīti pa sastāvdaļām, kuras pārstrādās izejvielās, lai varētu ražot jaunus produktus. Tādējādi, samazinot atkritumus, tiek taupīti dabas resursi un pasargāta vide.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas