Aicina retāk saukt ātro palīdzību

Vairāk nekā 400 no 1300 neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) izsaukumiem, uz kuriem ik dienas traucas mediķu brigādes, ir nepamatoti, jo pacienta dzīvība nav apdraudēta un viņam nepieciešama ambulatora palīdzība, ko varētu sniegt ģimenes ārsts, dežūrārsts vai pat ārsta palīgs (feldšeris).

Viena šāda NMP vizīte valstij izmaksā vidēji 70 latus, bet pavisam šādā veidā iztērēti aptuveni 2,8 miljoni latu, iespējams, pat vairāk.

 

"Saaukstēšanās slimības ar augstu temperatūru un klepu, hipertoniskā krīze, hronisku slimību saasinājumi," biežākos nepamatoto izsaukumu iemeslus sauc veselības ministre Ingrīda Circene.

 

Kopš atcelta maksa par nepamatotu NMP izsaukumu, iespēju pilnīgi par velti saņemt medicīnisko palīdzību izmanto arvien vairāk cilvēku, turklāt naskākie ātrās palīdzības izsaucēji dzīvo lielajās pilsētās, kur ambulatorie medicīnas pakalpojumi pieejami visplašāk.

 

Lai mainītu iedzīvotāju paradumus un novērstu nelietderīgu veselības aprūpes līdzekļu tērēšanu, Veselības ministrija uzsākusi informatīvu kampaņu "Jūties švaki? - Ne vienmēr ir tik traki!". Tās mērķis ir informēt iedzīvotājus par iespējām saņemt medicīnisko palīdzību un konsultācijas dažādu saslimšanu vai traumu gadījumos.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas