Aicina Valsts policiju ievērot ceļu satiksmes ierobežojumus

Rīga, 30.nov., LETA. Rīgas domes Satiksmes un transporta jautājumu komitejas priekšsēdētājs Andrejs Požarnovs (TB/LNNK) aicina arī Valsts policiju ievērot ceļu satiksmes ierobežojumus, aģentūru LETA informēja Rīgas pašvaldība.

Požarnovs nosūtījis vēstuli iekšlietu ministram Ivaram Godmanim (LC/LPP), aicinot viņu nodrošināt, lai Valsts policijas darbinieki stingri ievērotu Ceļu satiksmes noteikumus un tikpat stingri prasītu, lai satiksmes noteikumus ievērotu citi satiksmes dalībnieki.

 

Požarnovs informē, ka atsaucoties uz Rīgas domē saņemtajām iedzīvotāju sūdzībām par Valsts policijas pārstāvju pieļautajiem transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšanas noteikumu pārkāpumiem.

 

Rīgas Pašvaldības policijas (RPP) priekšnieks Jānis Geduševs ieprieks domes prezidija sēdē informēja deputātus, ka Matīsa ielas posmā no Brīvības ielas līdz Tērbatas ielai šā gada laikā sastādīti 266 protokoli. RPP ir nosūtījusi Matīsa ielas 9 Rīgas pilsētas policijas 1.policijas iecirkņa priekšniekam Pēterim Spruktam vēstuli ar informācijas izklāstu un lūgumu veikt lielāku kontroli.

 

Uzklausot informāciju par šo jautājumu, deputāti konstatēja, ka ar Rīgas Pašvaldības policijas spēkiem nepietiek, lai tiktu nodrošināta kārtība un tiktu novērsti regulārie rupjie Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumi.

 

Kā piemēri tika minēti neatļautās vietās atstātas Valsts policijas pārstāvju automašīnas Matīsa ielas posmā no Brīvības ielas līdz Tērbatas ielai labajā pusē un Stabu ielas posmā no Baznīcas ielas līdz Brīvības ielai.

 

Požarnovs uzsvēra, ka nepatīkamākais novērojums attiecas uz savstarpējās pazīšanās zīmju sistēmu, ko izmanto policijas darbinieki, lai izvairītos no soda par automašīnas novietošanu neatļautā vietā: uz automašīnas priekšējā paneļa redzamā vietā noliktas neaizpildītas soda kvītis, policista formas cepures, kā arī dažādi dokumenti ar policijas simboliku.

 

Satiksmes un transporta komitejas priekšsēdētājs vērš ministra uzmanību uz to, ka "šāda Valsts policijas pārstāvju nekorektā rīcība ne tikai rada papildu sastrēgumus Rīgas ielās, bet arī apdraud tiesiskā paļāvīguma principu un grauj Valsts policijas prestižu, jo šīs situācijas liecinieki ir arī garāmgājēji".

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas