Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicvina aktīvi izteikties par izmaiņām pensiju sistēmā

Labklājības ministrija (LM) aktīvi aicina iedzīvotājus izteikties par izmaiņām sociālās apdrošināšanas sistēmā, tostarp pensiju jomā.

Cits jautājums - vai šie viedokļi tiks ņemti vērā, zinot, ka rezultātu noteiks politiskās vienošanās. Jau pašlaik par vairākiem LM izstrādātās koncepcijas punktiem ir principā neiespējamas vienošanās ar arodbiedrībām.

 

Kā viens no tādiem punktiem ir iecere atteikties no atvieglotajām pensijām, pret ko kategoriski ir Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS). Arodbiedrību sociālo jautājumu eksperte Irina Homko norāda, ka šo cilvēku skaits nav liels, taču viņi lielu daļu darba mūža ir strādājuši ļoti smagos un kaitīgos darba apstākļos, turklāt vēl deviņdesmito gadu sākumā maksājuši palielinātu sociālo nodokli.

 

"Situāciju nevajag dramatizēt, šo cilvēku skaits nav liels un arvien samazinās, taču viņiem ir tiesības saņemt pensiju ar atvieglotiem noteikumiem," uzsver I. Homko.

 

Pēc LM aprēķiniem, šo pensionāru skaits ir 2400. Par šo jautājumu, kā arī par virkni citu LM aicina iedzīvotājus izteikties interneta mājaslapā. Taču, tā kā daļai cilvēku internets nav pieejams, lai viedokli par nepieciešamajām izmaiņām pensiju sistēmā varētu izteikt arī šie cilvēki, ministrija aicina interesentus aktīvi doties uz publiski pieejamiem interneta punktiem bibliotēkās, skolās, pagastu sociālajos dienestos un citās iespējamās vietās.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas