Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizdevēji lems par Gaismas pils nākotni

Kaut arī lielākā daļa Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju (77 procenti) neatbalsta Gaismas pils būvniecību, Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Uzraudzības padome nolēmusi spert radikālu soli - piešķirt līdzekļus, lai maksimāli ātri īstenotu daudzmiljonu projektu.

Lai varētu īstenot celtniecības plānus, starptautiskajiem aizdevējiem saskaņošanai nosūtīta informācija par papildu 13,6 miljonu latu pārdalīšanu LNB projektam. Kultūras ministrija (KM) uzskata, ka, pabeidzot Gaismas pils būvniecību 2012. gadā, iespējams ietaupīt līdz pat 20 miljoniem latu salīdzinājumā ar sākotnējo līgumcenu. LNB Uzraudzības padome ir pārliecināta, ka līdz Latvijas 94. gadadienai izdosies pabeigt Gaismas pili par
mazāku summu, nekā tas ir noteikts parakstītajā līgumā (135,2 miljoni latu). "Šis vērtējams kā valstij ekonomiski un finansiāli izdevīgākais scenārijs, jo, izmantojot pašlaik būvizmaksu indeksācijas "BNS- LATVIJA" SIA,Berga Bazārs, Marijas iela 13, Rīga, LV-1050, korpuss 1, birojs Nr.18, Tel.: +371 67088602, www.bns.lv">marketings@bns.lvbwww.bns.lv
(deflācijas) radīto labvēlīgo ietekmi uz līguma cenu, iespējams ietaupīt līdz pat 20 miljoniem latu.

 


KM speciālisti arī turpina izvērtēt iespēju rast papildu ietaupījumus," skaidro KM pārstāve Dace Vizule. Lai arī ministrija apgalvo, ka papildu līdzekļi Gaismas pils būvēšanai nebūs nepieciešami, nav skaidrs, kur un cik daudz līdzekļu KM ņems, lai būvētu tā sauktos infrastruktūras objektus, bez kuriem LNB funkcionēšana nav iespējama.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas