Aizdomās par nelikumīgām darbībām ar narkotisko vielu saturošiem medikamentiem aizturēti vairāki Somijas, Igaunijas un Latvijas pilsoņi

Rīga, 22.nov., LETA. Novembra sākumā policijas darbinieki aizturējuši vairākus Somijas, Igaunijas un Latvijas pilsoņus, kuri nodarbojās ar narkotisko un psihotropo vielu saturošu medikamentu recepšu izrakstīšanu bez medicīniskās nepieciešamības, to iegādāšanos un realizāciju, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību birojā.

Ilgstošas izmeklēšanas laikā Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes (ONAP) darbinieki sadarbībā ar Veselības ministrijas, Somijas un Igaunijas tiesībsargājošo institūciju darbiniekiem noskaidrojuši, ka daudzi Somijas pilsoņi Latvijā iegādājas un ved uz Somiju medikamentu "Subutex" (buprenorfīns), kas tiek izmantots ārstēšanai no opiātu atkarības, līdzīgi kā metadons, un ir pakļauts stingrai kontrolei. Kā pamatojums minēto zāļu iegādei tika uzrādītas recepšu, kuras izrakstījis Latvijā praktizējošs ārsts narkologs, kopijas.

 

Informācijas pārbaudes gaitā policijas darbinieki noskaidroja, ka 1982.gadā un 1972.gadā dzimuši vīrieši, Igaunijas pilsoņi, vismaz divas reizes mēnesī ierodas Rīgā un pie Latvijas ārsta narkologa saņem receptes "Subutex" iegādei lielos apmēros, kuru iegādājas vienā konkrētā aptiekā Rīgā. Pēc tam Latvijā nopirkto "Subutex vīrieši Igaunijā pārdeva Somijas pilsoņiem.

 

Novembra sākumā Igaunijas un Latvijas tiesībsargājošo institūciju sadarbības rezultātā Igaunijā aizdomās par narkotisko un psihotropo vielu kontrabandu tika aizturēts viens no minētajiem vīriešiem - 1982.gadā dzimušais Holgerts. Veicot kratīšanas aizturētā dzīvesvietā, automašīnās, kā arī viņa rīcībā esošajās darba telpās, policijas darbinieki atrada un izņēma vairākas kastes ar narkotiskajām un psihotropajām vielām.

 

Kopumā tika izņemtas 219 "Subutex" kastītes, 48 "Xanax" kastītes, desmit "Alprazols" kastītes, astoņas "Clonozepams" kastītes, četras "Diazepeks" kastītes un 71 recepšu kopija, kuras bija izrakstījis Latvijā praktizējošs ārsts narkologs.

 

Šā gada 31.oktobrī ONAP darbinieki, sadarbojoties ar Valsts robežsardzes darbiniekiem, aizdomās par narkotisko vielu neatļautu iegādāšanos un realizāciju, aizturēja 1972.gadā dzimušo Igaunijas pilsoni Martinu un divus Somijas pilsoņus. Pie aizturētajām personām policijas darbinieki atrada un izņēma 56 tabletes "Subutex" un 200 tabletes "Xanax", kas satur bīstamu psihotropo vielu alprazolamu.

 

Buprenorfīns iekļauts Latvijā kontrolējamo narkotisko vielu, psihotropo vielu un prekursoru II sarakstā, savukārt alprazolams iekļauts Latvijā kontrolējamo narkotisko vielu, psihotropo vielu un prekursoru III sarakstā.

 

Šā gada 2.novembrī Martinam Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu.

 

Savukārt šā gada 15.novembrī ONAP darbinieki Rīgā, Lībekas ielā, aizdomās par recepšu izrakstīšanu bez medicīniskas nepieciešamības, mantkārīgā nolūkā, aizturēja 1956.gadā dzimušu ārstu narkologu un divas aptiekas darbinieces, kurā tika izsniegts Somijas pilsoņiem izrakstītais medikaments.

 

Šā gada 16.novembrī ārstam kā drošības līdzekli Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa piemēroja apcietinājumu, bet abām aptiekas darbiniecēm - uzturēšanos noteiktā dzīvesvietā.

 

Šobrīd ONAP uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 250.panta - par recepšu izrakstīšanu bez medicīniskās nepieciešamības, mantkārīgā nolūkā. Minētais likuma pants vainīgās personas paredz sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no viena līdz pieciem gadiem, atņemot tiesības uz zināmu nodarbošanos uz laiku līdz pieciem gadiem.

 

Process uzsākts arī pēc Krimināllikuma un 253.1.panta 3.daļas - par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos un glabāšanu realizācijas nolūkā un neatļautu realizēšanu, ja to izdarījusi organizēta grupa vai ja tas izdarīts ar narkotiskajām vai psihotropajām vielām lielā apmērā. Savukārt šis likuma pants vainīgās personas paredz sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no astoņiem līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

 

Policijas darbinieki turpina pirmstiesas izmeklēšanu ar mērķi noskaidrot citus iespējamos noziedzīgā nodarījuma līdzdalībniekus.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas