Aiztur pedofilu bandu ar piecu gadu stāžu

Policijai izdevies aizturēt pedofilu bandu, kas vairāk nekā piecus gadus siroja pa visu Latviju. Bērnu slimnīcas sargs, mācītājs un kāds agrāk tiesāts vīrietis bez noteiktas darba un dzīves vietas bērnus iekārdināja ar saldumiem un drēbēm. Ja zēni varmākām nepakļāvās, viņus piedzirdīja un sita.

Armands Lubarts, kurš Rīgas Galvenās policijas pārvaldē vada nodaļu, kas darbojas nepilngadīgu personu dzimuma neaizskaramības jomā, neizslēdz, ka bandā darbojušies vēl kādi vīrieši. Zināms, ka viņi kopīgi dzimumnoziegumus veikuši vismaz piecus gadus, taču pirms tam, visticamāk, darbojušies vienatnē.

 

Policija noskaidrojusi, ka pedofili savas tieksmes īstenojuši Kurzemē, Vidzemē un, iespējams, arī Latgalē. Pagaidām nav ziņu, ka upuri būtu izmantoti slimnīcas vai baznīcas teritorijā.

 

Policija ir noskaidrojusi vairākus cietušos, starp tiem ir arī personas, kuras pašlaik jau sasniegušas pilngadību. Starp cietušajiem ir arī nepilngadīgie ar garīgās attīstības traucējumiem. Pedofili ļaunprātīgi izmantojuši viņu bezpalīdzīgo stāvokli, lai apmierinātu savas seksuālās tieksmes.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas