Akcija "Palīdzi palīdzēt" pulcē plašu asins ziedotāju skaitu

Rīga, 12.sept., LETA. Valsts pārvaldes darbinieku asins ziedošanas akcija "Palīdzi palīdzēt" šodien pulcēja plašu asins ziedotāju skaitu.

Ziedot asinis šodien bija reģistrējušies ap 300 valsts pārvaldes darbinieki, kas ir lielākais skaits, kopš šī akcija tiek rīkota. Pērn asinis ziedoja 218 valsts pārvaldes darbinieki.

 

Asinis nodot šodien bija ieradušies Valsts kancelejas direktore Gunta Veismane, veselības ministrs Vinets Veldre, reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs un Ministru prezidenta vietas izpildītājs Aigars Štokenbergs (TP), īpašu uzdevumu ministre elektroniskās pārvaldes lietās Ina Gudele (ZZS) un iekšlietu ministrs Ivars Godmanis (LPP/LC).

 

Veismane žurnālistiem uzsvēra, ka šī ir emocionāla diena, jo vēlme palīdzēt cilvēkiem ir vienmēr, bet aizņemtības darbā dēļ bieži to neizdodas īstenot. Viņa uzsvēra, ka ļoti svarīgi, ka šajā akcijā piedalās tik liels skaits cilvēku.

 

Veldre uzsvēra, ka labu gribu un labu attieksmi nevar kompensēt ar samaksu. Ministrs norādīja, ka aktīvi donori valstī ir ap 12 000 cilvēku, kas ar to lepojas un šo lepnumu ir pelnījuši.

 

Štokenbergs uzsvēra, ka viņa motivācija ir vienkārša, - palīdzēt jaunajām māmiņām, bet Godmanis norādīja, ka iekšlietu struktūras vienmēr ir bijušas aktīvas asins ziedotājas un viņam tām ir jāseko. Savukārt Gudele uzsvēra, ka asins ziedošana viņai ģimenē ir pašsaprotama lieta, jo viņas māte asinis nodevusi 38 reizes.

 

Reģistrācija asins nodošanai notika valdības sēžu zālē, bet asins nodrošināšanai bija ierīkots speciāls valdības ēkas kabinets.

 

Kā novēroja aģentūra LETA, asinis nodot neizdevās Veismanei, jo ārstiem bija problēmas uzsākt asins nodošanu un atrast vēnu, kas asins nodošanā gadoties salīdzinoši bieži.

 

Jau ziņots, ka visu dienu no plkst.9 līdz 17 asinis ziedos darbinieki no visām ministrijām un vairākām to pakļautības iestādēm, abiem īpašu uzdevumu ministru sekretariātiem, Valsts kancelejas, Ministru prezidenta biroja un Eiropas Savienības Informācijas aģentūras.

 

Akcija "Palīdzi palīdzēt" Ministru kabinetā notiks jau trešo reizi. Ņemot vērā donoru lielo ieinteresētību, asinsdonoru akcija kļuvusi par ikgadēju valsts pārvaldes tradīciju.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas