Akcijai "Atbalsti prezidenti!" pievienojušies gandrīz 11 000 atbalstītāju

Rīga, 6.aug., LETA. Jūrmalas Uzņēmēju biedrības un laikraksta "Jūrmalas Nedēļa" akcijas "Atbalsti prezidenti!" priekšlikumu piešķirt bijušajai prezidentei Vairai Vīķei-Freibergai ar savu parakstu atbalstījuši 10 973 iedzīvotāki, aģentūru LETA informēja akcijas rīkotāji.

Jau ziņots, ka pēc Vīķes-Freibergas pilnvaru beigām Jūrmalas Uzņēmēju biedrība un laikraksts "Jūrmalas Nedēļa" uzsāka akciju "Atbalsti prezidenti!", kuras mērķis izrādīt īpašu cieņu bijušajai Valsts prezidentei. Par sasniegumiem valsts labā Jūrmalas dome tiek lūgta piešķirt Vīķei-Freibergai Jūrmalas goda pilsonību un iespēju arī turpmāk dzīvot kūrortpilsētā.

 

Akcijas rīkotāji uzsver, ka Jūrmalas domei tiks lūgts nodot lietošanā bijušajai prezidentei kādu no brīvajiem pašvaldības īpašumiem. "Tas nozīmētu, ka oficiāli šis nekustamais īpašums joprojām piederētu pilsētai, taču prezidente tajā varētu dzīvot līdz mūža beigām," informēja akcijas organizatoru pārstāve Krista Bērziņa.

 

Jau ziņots, ka akcijas "Atbalsti prezidenti!" priekšlikumu Jūrmalas dome plāno skatīt pēc informācijas saņemšanas par akcijas atbalstītāju skaitu.

 

"Nav ko skriet ritenim pa priekšu. Jūrmalas dome gaidīs akcijas rezultātus un tad izvērtēs goda pilsonības jautājumu," sacīja Jūrmalas pilsētas domes sabiedrisko attiecību menedžere Veronika Ramāne.

 

Tā kā patlaban pilsētas goda pilsoņa statuss nav juridiski nostiprināts, Jūrmalas domei būtu jāizstrādā attiecīgs nolikums.

 

Kā ziņots, iespējamā īpašuma dāvināšana vai iznomāšana bijušajai prezidentei raisījusi sabiedrībā asas diskusijas. Vīķe-Freiberga sacījusi, ka no šāda īpašuma atteiktos.

 

Bijusī prezidente gan atzina, ka šādas privātas iniciatīvas ir apsveicamas, jo sabiedrībā izraisa diskusiju par pieņemamām un nepieņemamām dāvanām, tomēr tā esot tikai filozofēšana.

 

Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Raimonds Munkevics ("Jūrmala - mūsu mājas") par priekšlikumu piešķirt eksprezidentei īpašumu izteicies pozitīvi, norādot uz līdzīgas prakses esamību pirmās brīvvalsts laikā.

 

Pret to kategoriski iebilst Nekustamo īpašumu iznomāšanas komisijas priekšsēdētājs Jānis Kuzins ("Dzimtene"): "Esmu kategoriski pret to, ka esošajām vai bijušajām amatpersonām par kādiem īpašiem nopelniem dāvina vai iznomā uz ilglaicīgu laiku pašvaldības zemesgabalus, faktiski izsaimniekojot pilsētas zemes fondus. Uz iedzīvotāju rēķina nedrīkst papildināt amatpersonu turīgumu, ja pat amatpersona ir cienījama un zināma."

 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas