Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Akcīzes nodoklī neiekasē plānoto

Pēc Valsts ieņēmumu dienesta (VID) apkopotās informācijas, akcīzes nodokļa ieņēmumi astoņos mēnešos par 5% atpaliek no plānotā, tai skaitā akcīzes nodoklis tabakas izstrādājumiem iekasēts par ceturtdaļu mazāk, nekā bija paredzēts.

Tomēr, tā kā gan pievienotās vērtības nodoklī (PVN), gan uzņēmumu ienākuma nodoklī saņemtā
summa šajā laikā ir bijusi lielāka nekā plānots, kopumā valsts budžeta ieņēmumu plāns ir
pārpildīts.

 

Šā gada astoņos mēnešos valsts budžeta ieņēmumos, ko administrē VID, tika saņemti
2,43 miljardi latu, kas par 1,5 procentiem pārsniedz plānoto, informēja Finanšu ministrijas
Komunikācijas nodaļas vadītāja vietnieks Aleksis Jarockis.

 

VID administrētie valsts pamatbudžeta ieņēmumi astoņos mēnešos (bez iedzīvotāju ienākuma nodokļa un dabas resursu nodokļa, kuru ieņēmumi tiek sadalīti starp valsts pamatbudžetu un pašvaldību budžetiem) bija 1,16 miljardu, kas ir par 7,7% vairāk nekā plānots. Valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas (kopā ar atskaitījumiem otrā līmeņa pensiju ieguldījumu plāniem) bija 754,8 miljoni, kas par 2,2% atpaliek no plānotā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas