Akcīzes nodoklis audzis, ieņemumi sarukuši

Akcīzes nodoklis par vienu cigarešu paciņu patlaban jau ir tuvu vienam latam, tāpēc strauji pieaug to personu skaits, kuras riskē Latvijā ievest trīsreiz lētākas cigaretes no Krievijas un Baltkrievijas.

Risks attaisnojas, jo VID Muitas kriminālpārvalde daļēji atzīst savu bezspēcību. Krasā akcīzes nodokļa kāpuma dēļ valsts zaudējusi jau desmitiem miljonu latu un draud zaudēt vēl 100 miljonus.

 

Iegādājoties nelegālās cigaretes, pircējs uz akcīzes rēķina ietaupa aptuveni trešdaļu, taču Valsts kasei nodoklī garām aiziet desmitiem miljonu.

 

Saskaņā ar legālo smēķu tirgotāju aplēsēm augošā nelegālā cigarešu tirgus dēļ valsts akcīzes nodoklī pērn neieguva 80 miljonu latu, bet šogad summa varētu pārsniegt 100 miljonus latu, ja nelegālo cigarešu tirgus turpinās pieaugt.

 

"Tie ir tie miljoni, kas Latvijas budžetā tiek meklēti ar uguni - pensijām, algām, pabalstiem..." sacīja Philip Morris Latvia pārstāve Adriāna Kauliņa.


Nelegālās cigaretēs tuvojas 50% atzīmei - tas nozīmē, ka katra otrā Latvijā izsmēķētā cigarete
iegādāta, nemaksājot nodokli.

 

Akcīzes nodokļa ieņēmumi rūk, jo nodoklis, pēc tabakas izstrādājumu tirgotāju aplēsēm, tika kāpināts pārāk strauji. Atpakaļceļu, samazinot nodokli, nav iespējams veikt, līdz ar to vienīgais ceļš ir aktīvāk cīnīties ar nelegālo cigarešu piedāvātājiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas