Aktieris un uzņēmējs Juris Žagars atbalsta protesta akcijas valstī, bet TP pamest negatavojas

Valmiera, 30.okt., LETA. Aktieris un uzņēmējs, Cēsu domes deputāts no Tautas partijas (TP) Juris Žagars atbalsta valstī notiekošo protesta akciju norisi, bet pats TP rindas pamest negatavojas, aģentūrai LETA apliecināja Žagars.

Sabiedrībā pazīstamais Žagars parakstīja aicinājumu uz 18.oktobrī pie Saeimas notikušo piketu, kā arī pievienojies aicinājumam uz tautas sapulci šajā nedēļas nogalē.teņecka u.c.

Žagars aģentūrai LETA uzsvēra, ka joprojām ir pārliecināts, ka TP darbojas daudz saprātīgu cilvēku, bet viens no partijas flangiem " ir satrakojies" un tāpēc viņš izvēlējies parakstīt aicinājumu uz piketu un tajā piedalīties, lai apliecinātu savu nostāju valstiski svarīgos jautājumos "pēc būtības". Žagars nav minēto akciju organizators.

TP pamest viņš nav plānojis, jo ar partijas "spici" Rīgā viņam nav saistības, bet Cēsīs TP viņam esot labi domubiedri.

"Es nespēju noticēt, ka [Ministru prezidents Aigars] Kalvītis pats no savas gribas varētu tādas muļķības darīt. Viņš ir labs premjers, bet strīds par [Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītāju Alekseju] Loskutovu bija pēdējais piliens," sacīj Žagars.

Aktieris un uzņēmējs pauda cerību, ka tautas aktivitāte rosinās TP atzīt savas kļūdas un tās labot.

"Atsevišķās nozarēs strādā labākie ministri, kādi jebkad bijuši, piemēram, kultūras ministre Helēna Demakova, kas ar tādu cīņas sparu "izsit" naudu kultūras sfērai. Tāpēc būs ļoti žēl, ja viņai un citiem augstākās raudzes profesionāļiem nāksies valdību pamest," uzsvēra Žagars.

Sevi viņš pats par politiķi neuzskata, jo darbs pašvaldībā esot saistīts ne tik daudz ar politiku, kā ar saimnieciskiem jautājumiem, - Žagars kā deputāts nodarbojas ar kultūras, uzņēmējdarbības un citiem jautājumiem.

Kā ziņots, Latvijas iedzīvotāji sestdien, 3.novembrī, plkst.11 Rīgā, Doma laukumā aicināti piedalīties tautas sapulcē "Par tiesisku Latviju! Par godīgu politiku!".

Kā uzsver pasākuma rīkotāji, līdz šim notikušās protesta akcijas apliecina, ka sabiedrību uztrauc valstī notiekošais - gan valdības rosinātā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāja Alekseja Loskutova atstādināšana no amata, gan 2008.gada budžeta pieņemšana.

18.oktobrī pie Saeimas nama notika sabiedrībā zināmu personu rosināts pikets, lai izteiktu protestu pret valdības lēmumu rosināt KNAB vadītāja atstādināšanu.

Aicinājumu piedalīties pasākumā parakstījuši daudzi sabiedrībā pazīstami cilvēki, tostarp kultūras darbinieki, žurnālisti, politiķi, piemēram, Ingus Bērziņš, Sandra Kalniete (JL), Baiba Sipeniece-Gavare, Juris Žagars, Rasma Šilde-Kārkliņa, Alvis Hermanis, Džemma Skulme, Anna Žīgure, Ainars Dimants, Baiba Rubess, Pauls Bankovskis, Aivars Endziņš, Roberts Putnis, Ilze Jaunalksne, Maija Kūle, Ģirts Valdis Kristovskis (TB/LNNK), Kārlis Streips, Sarmīte Ēlerte, Laila Pakalniņa, Daina Jāņkalne, Baiba Strautmane, Aivars Ozoliņš, Linda Freimane, Inese Voika, Ivars Ījabs, Baņuta Rubess, Janīna Kursīte, Lolita Čigāne, Marina Kos

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas