Alūksnē svinēs Kājnieku skolas dibināšanas gadadienu

Rīga, 9.nov., LETA. Šodien Alūksnē notiks Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Kājnieku skolas 15.gadadienas svinību pasākumi, aģentūru LETA informēja NBS komandiera personīgā štāba Preses un informācijas daļā.

Svinības sāksies ar ekumēnisko dievkalpojumu Alūksnes Luterāņu baznīcā, bet plkst.13 pie Jaunās pils notiks Alūksnes garnizona vienību militārā parāde, kuru pieņems Valsts prezidents Valdis Zatlers.

 

Plkst.14.45 tiks atklāts Alūksnes garnizona muzejs, kurā būs atrodama informācija par 7.Siguldas kājnieku pulka un Mobilo strēlnieku bataljona vēsturi. Muzeju izveidojuši skolas karavīri, sadarbojoties ar Latvijas Kara muzeju un Alūksnes Novadpētniecības un mākslas muzeju.

 

Svinības noslēgs sanāksme, kurā NBS komandieris brigādes ģenerālis Juris Maklakovs skolas personālam pasniegs vairākus apbalvojumus.

 

No plkst.9 līdz plkst.13 ikvienam Alūksnes iedzīvotājam būs iespēja apmeklēt vienības izvietojumu un apskatīt NBS Kājnieku skolas un Zemessardzes 31.aizsardzības no masu iznīcināšanas ieročiem bataljona ekipējumu un bruņojumu.

 

Savukārt ar profesionālā dienesta iespējām, karjeras un militārās izglītības iespējām bruņotajos spēkos pasākuma viesus iepazīstinās NBS Rekrutēšanas un atlases centrs.

 

Svinībās piedalīsies arī aizsardzības ministrs Atis Slakteris (TP), mācību vadības pavēlniecības komandieris pulkvedis Valdis Tālbergs un citu militāro formējumu pārstāvji.

 

Pirmo regulāro militāro vienību, Mobilo strēlnieku bataljonu, pēc neatkarības atgūšanas 1992.gada 11.novembrī, to izvietojot bijušajās Latvijas armijas 7.Siguldas kājnieku pulka kazarmās.

 

2006.gadā to pārdēvēja par NBS Kājnieku skolu, nosakot arī jaunu uzdevumu - profesionālā dienesta karavīru pamata apmācības un kvalifikācijas celšanas kursu organizēšanu un nodrošināšanu. Līdz šim vienība dažādās kājnieku specialitātēs apmācīja galvenokārt obligātā militārā dienesta karavīrus.

 

Skolā var apgūt kareivju un virsnieku kandidātu militārās pamata zināšanas, ložmetējnieka un tā palīga speciālās zināšanas, kā arī izdzīvošanas iemaņas ziemas apstākļos. Skolā notiek arī granātnieka, militārā transporta "B" un "C" kategorijas autovadītāju un vada sanitāru kvalifikācijas celšanas kursi.

 

Skolas darbību un mācību procesu nodrošina 24 virsnieki un 72 instruktori un kareivji.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas