Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Amatpersonu algas publiskos no jūlija

Vakar stājās spēkā grozījumi likumā, kas paredz internetā publiskot valsts pārvaldē strādājošo amatpersonu algas.

Taču reāli to varēs uzzināt tikai nākammēnes. Ministru kabinets (MK) vakar pieņēma grozījumus MK noteikumos "Kārtība, kādā iestādes ievieto informāciju internetā". Tajos tiek precizēts, kāda informācija par amatpersonai izmaksāto atalgojumu jānorāda iestādes mājaslapā. Noteikumi paredz, ka tiek
norādīta izmaksai aprēķinātā summa par iepriekšējo mēnesi.

 

Informācija par iepriekšējā mēneša atalgojumu ievietojama iestādes mājaslapā līdz kārtējā mēneša piecpadsmitajam datumam un glabājama mājaslapā līdz nākamā mēneša atalgojuma publicēšanai. Tāpat arī valdība precizēja, ka algu publicēšana tiek sākta 2010. gada jūlijā, publiskojot amatpersonu jūnija algas. Publiskot amatpersonu algas internetā pirmais ieteica Saeimas deputāts Kārlis Šadurskis (PS).

 

Šobrīd viņam radies iespaids, ka ierēdņi meklē iemeslus, lai novilcinātu šīs normas stāšanos spēkā. Pa-
gaidām vienīgā ministrija, kas kaut daļēji izpildījusi jauno prasību, ir K. Šadurska partijas biedra
Imanta Lieģa vadītā Aizsardzības ministrija. 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas