Apbalvos konkursa "Sējējs-2007" laureātus

Rīga, 23.nov., LETA. Šodien Rīgā, Lielajā ģildē, zemkopības ministrs Mārtiņš Roze (ZZS) un vides ministrs Raimonds Vējonis (ZZS) paziņos konkursa "Sējējs-2007" laureātus un citu nomināciju saņēmējus - lauksaimniekus, lauku uzņēmējus, zinātniekus, jaunos zemniekus, mazpulcēnus, kā arī balvas "Par mūža ieguldījumu" ieguvējus.

Kā aģentūru LETA informēja Zemkopības ministrijas (ZM) Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Solveiga Lazovska, šo apbalvojumu pasniegšana kļuvusi par vienu no nozīmīgākajiem lauksaimnieku pasākumiem, bet laureāta nosaukums "Sējējs" - par priekšzīmīga darba apliecinājuma zīmi.

 

Roze ir gandarīts, ka, īstenojot ikgadēju tradīciju vienā no krāšņākajiem pasākumiem lauksaimniekiem, varēs godināt veiksmīgākos Eiropas Savienības un valsts atbalsta apguvējus. Īpaši viņu iepriecina gan jaunās paaudzes aktivitāte, gan arī tas, ka šogad pirmo reizi tiek novērtēts mūža ieguldījums nozarē, izsakot pateicību par pieredzi un devumu lauksaimniecības un lauku attīstības veiksmīgā virzībā.

 

Konkursantu sasniegtais ir pierādījums tam, ka Latvijas lauksaimnieki ir gatavi un arī spēj īstenot ilgtspējīgas un konkurējošas lauksaimniecības attīstību, ar atdevi ieguldot Eiropas Savienības sniegtās iespējas, uzskata Roze.

 

Konkurss tradicionāli notiek divās kārtās, kurās katra no nozares ministrijām izvērtē savā pārziņā esošo nomināciju dalībniekus.

 

Konkursa grupā "Augkopība" tika vērtētas desmit saimniecības, galvenokārt graudaudzētāji.

 

Grupā "Lopkopība" sacensībā piedalījās divpadsmit piena ražošanas un liellopu gaļas ražošanas saimniecības. Savukārt grupā "Netradicionālā lauksaimniecība" uz galveno balvu pretendēja piecas saimniecības - puķkopji, zivsaimnieki, putnkopji, šinšillu un kažokzvēru audzētāji.

 

"Lauksaimnieku kooperācijā" sacentās divi kooperatīvi, bet konkursa grupā "Zinātne lauku attīstībai" piedalījās divi zinātnieki, kuri jau guvuši izcilas sekmes zinātniskās pētniecības darbā, kā arī trīs topošie zinātnieki.

 

Grupā "Veiksmīgākais jaunais zemnieks" tika vērtēti trīs pretendenti, bet konkursa grupā "Rītdienas sējējs - mazpulka dalībnieks" šogad piedalījās seši mazpulki. Visu konkursa grupu dalībniekus izvērtēja ZM izveidotas komisijas.

 

Vides ministrs pasniegs balvas konkursa laureātiem kategorijās "Videi draudzīga saimniekošana", "Ekotūrisms" un "Dabas saimniecība".

 

Šogad konkursā pirmo reizi iekļauta nominācija "Par mūža ieguldījumu", kurā nominēti divi laureāti - lauksaimniecībā un vides aizsardzībā. Goda nosaukuma ieguvēji šajās abās jomās katrs saņems naudas balvu 5000 latu apmērā, kā arī sudraba medaļu un diplomu.

 

Katrā konkursa grupā vai apakšgrupā tika noteikts tikai viens uzvarētājs, kas par izcīnīto laureāta nosaukumu saņems balvu - 5000 latus. Tāpat arī laureāti saņems sudraba medaļas un diplomus.

 

Konkursa grupai "Rītdienas sējējs - mazpulka dalībnieks" piešķirts kopējais balvu fonds 5000 latu apmērā. Katrā no konkursa grupām paredzēta arī viena atzinības balva līdz 2000 latiem, kā arī diploms. Pārējie konkursa otrās kārtas dalībnieki saņems dāvanu karti līdz 300 latu vērtībā un diplomu.

 

Konkursa "Sējējs-2007" noslēguma pasākumā Lielajā ģildē plkst.17 konkursa otrās kārtas dalībnieki tiksies ar zemkopības ministru un vides ministru. Savukārt laureāti tiks nosaukti un to godināšana sāksies plkst.18.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas