Aprīlī no Saeimas deputātiem lielāko publicitāti presē guvis Kalvītis

Rīga, 12.maijs, LETA. Aprīlī no visiem Saeimas deputātiem presē vislielāko publicitāti guvis ekspremjers Aigars Kalvītis (TP), liecina aģentūras LETA Mediju monitoringa nodaļas veiktais politiķu publicitātes pētījums.

 

Salīdzinot ar martu, Kalvītis publicitātes reitingā ir pakāpies par vienu vietu. Aprīlī politiķis pieminēts 220 preses publikācijās, kas veido 11,77% no kopējās Saeimas deputātu publicitātes apjoma.

 

Kalvītis pieminēts 179 centrālo laikrakstu publikācijās un 41 reģionālo laikrakstu publikācijā. Latviešu valodā iznākošajos laikrakstos politiķis pieminēts 177 publikācijās, savukārt krievu valodā iznākošajos laikrakstos - 43 publikācijās.

 

Otrajā vietā reitingā ierindojies marta līderis Raimonds Pauls (TP). Deputāts pieminēts 126 preses publikācijās, no kurām 106 bijušas latviešu valodā iznākošajos laikrakstos, bet 20 - krievu valodā iznākošajos.

 

Trešo vietu nemainīgi saglabājusi Sandra Kalniete, kura aprīlī pieminēta 106 preses publikācijās. No tām 76 bijušas centrālajos laikrakstos, bet 30 - reģionālajos laikrakstos.

 

Ceturtajā vietā, pakāpjoties par četrām pozīcijām, atrodas Aigars Štokenbergs, kurš pieminēts 90 preses publikācijās. No tām 72 bijušas centrālajos laikrakstos, bet 18 - reģionālajos laikrakstos.

Piektajā vietā, piedzīvojot kāpumu par divām pozīcijām, atrodas Augusts Brigmanis (ZZS), kurš pieminēts 63 preses publikācijās.

Savukārt, pakāpjoties par astoņām vietām, reitinga sestajā pozīcijā atrodas Māris Kučinskis (TP), kurš pieminēts 58 preses publikācijās.

 

Septītajā vietā atrodas Solvita Āboltiņa (JL), kura pieminēta 50 publikācijās. Salīdzinot ar martu, politiķe publicitātes reitingā ir zaudējusi divas pozīcijas.

 

Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze (ZZS) pieminēts 48 publikācijās, bet Dzintars Jaundžeikars (LPP/LC) - 47 publikācijās. Ja Daudze publicitātes reitingā zaudējis divas pozīcijas, tad Jaundžeikars piedzīvojis vienu no lielākajiem publicitātes kāpumiem, reitingā paceļoties par vairāk nekā 30 pozīcijām.

 

Publicitātes reitinga desmitajā pozīcijā nemainīgi arī aprīlī atrodas Artis Pabriks, kurš pieminēts 42 preses publikācijās.

 

Aprīlī nevienā preses publikācijā nav pieminēti Leons Līdums (TP), Oļegs Deņisovs (SC), Sergejs Fjodorovs (SC), Uldis Briedis (TP) un Artūrs Rubiks (SC).

 

Savukārt vienā preses publikācijā aprīlī pieminēts Sergejs Mirskis (SC), Jānis Tutins (SC) un Māris Ārbergs (TP).

 

Vienu no lielākiem kritumiem piedzīvojusi Ilma Čepāne un Krišjānis Kariņš (JL), kuri, salīdzinot ar martu, reitingā ir nokrituši par vairāk nekā 40 pozīcijām, krasi samazinoties viņiem veltīto publikāciju apjomam.

Kopumā kāds no 100 Saeimas deputātiem pieminēts 1869 preses publikācijās.

 

Veicot politiķu publicitātes reitingu pētījumu, monitorēti 17 nacionālie un 40 reģionālie preses izdevumi. Pētījumā aprīlī iekļauti 100 Saeimas deputāti.

 

Nacionālā ziņu aģentūra LETA šo ikmēneša pētījumu sāka veikt februārī. Kopš marta pētījuma datus var analizēt arī pa atsevišķām kategorijām, piemēram, pēc publicitātes apjoma reģionālajā vai nacionālajā presē, pēc publikāciju valodas.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas