Apspriež bezvīzu režīma ieviešanu ar ASV

Rīga, 2.nov., LETA. Ministru prezidents Aigars kalvītis (TP) vakar ASV ar Tēvzemes drošības sekretāru Maiklu Čertofu apsprieda Latvijas pilsoņu ieceļošanas procedūras atvieglošanu ASV, aģentūru LETA informēja Valsts kancelejas Komunikācijas departamenta konsultante Jana Vektere.

Ministru prezidents uzsvēra, ka svarīga Latvijas un ASV divpusējo attiecību prioritāte ir Latvijas iedzīvotāju līdztiesīgas ieceļošanas iespējas ASV. Kalvītis aicināja ASV nekavēties ar vīzu reformā noteikto kritēriju izpildi un ieviest elektroniskās ceļošanas autorizācijas programmu un kontroles mehānismu, kas uzskaitīs no ASV izceļojušos pasažierus.

 

 

Ministru prezidents norādīja, ka Latvija nerada imigrācijas draudus ASV iedzīvotājiem un uzskata par nepamatotu, ka visiem Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu pilsoņiem nav nodrošinātas vienādas tiesības ieceļošanai ASV.

 

 

Latvijas institūcijas aktīvi sadarbojas ar ASV atbildīgajām iestādēm, lai veiksmīgi un īsā laika posmā īstenotu nepieciešamo kritēriju izpildi. Latvija šā gada decembrī pievienosies ES Šengenas sistēmai, kuras kritēriji saskan ar ASV likumā izvirzītajām drošības prasībām.

 

 

Sarunas laikā tika prezentēti jaunie Latvijas pasu paraugi ar biometriskajiem radītājiem.

 

 

Tikšanās laikā puses apmainījās ar viedokļiem par to, kā uzlabot Latvijas ostu un robežu drošību. Šis jautājums ir svarīgs gan nelegālās imigrācijas kontekstā, gan arī saistībā ar masu iznīcināšanas ieroču un to izejmateriālu nelegālu transportēšanu.

 

 

Ne mazāk svarīgs jautājums ir cīņa pret terorismu. Svarīgi ir pievērst pietiekamu uzmanību arī cīņai pret teroristu finansēšanas shēmām. Ministru prezidents atzinīgi novērtēja līdzšinējo ASV palīdzību šajās jomās un norādīja, ka Latvija arī turpmāk ir ieinteresēta padziļinātā un visaptverošā abpusējā sadarbībā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas