Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apstiprināts jaunais Maksātnespējas likums, bankas neapmierinātas

Vakar visiem klātesošajiem 97 deputātiem balsojot par, Saeima apstiprināja jauno Maksātnespējas
likumu. Iecerēts, ka tas varētu veicināt naudas grūtībās nonākušo parādnieku saistību izpildi.

Taču jau šodien Valsts prezidenta kanceleja rīko sapulci, kurā piedalīties aicināti trīs ministriju, Saeimas un Latvijas Komercbanku asociācijas (LKA) pārstāvji. Sanāksmes tēma - likuma iespējamā nodošana Saeimai otrreizējai caurlūkošanai. Jo likums ļoti nepatīk bankām.

 

Toties apmierināti ar to ir kredītņēmēji. Ļoti piesardzīgi, drīzāk noraidoši izsakās maksātnespējas administratori, kas atalgojuma samazinājuma un darba daudzuma pieauguma dēļ pat izsaka pieļāvumu, ka neuzņemsies maksātnespējīgo fizisko personu lietas. Tāpat kā patlaban, fiziskās personas maksātnespējas procesu varēs sākt, ja laikā nenokārtotie maksājumi ir 5000 lati, vai arī ja tiesai var pierādīt, ka nākamo 12 mēnešu laikā nevarēs samaksāt kreditoram 10 000 latu.


Likums paredz, ka arī turpmāk maksātnespēja būs jāpiesaka pašam parādniekam. Atšķirībā no patlaban spēkā esošā likuma jaunajā likumā parādniekam paredzēti mazāki izdevumi.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas