Aptauja: 83% ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka Latgales attīstības plāns ir nepieciešams

Rīga, 12.apr., NOZARE.LV. 83% ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka īpašs Latgales attīstības veicināšanas plāns ir nepieciešams, liecina pētījumu aģentūras "TNS" sadarbībā ar telelkompānijas LNT raidījumu "900 sekundes" marta beigās veiktā aptauja.

50% aptaujāto pauduši pārliecību, ka šāds plāns noteikti ir nepieciešams, bet 33% uzskata, ka tas ir drīzāk nepieciešams.  

10% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka īpašs plāns Latgales attīstības veicināšanai nav nepieciešams. Tai skaitā 3% ir pilnīgi par to pārliecināti, bet 7% domā, ka tas drīzāk nav nepieciešams.

 

7% aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

 

Lai gan pārliecinošs vairākums plānu uzskata par nepieciešamu, tikai 40% tic, ka tā īstenošana ievērojami uzlabos ekonomisko un sociālo situāciju Latgalē. Tai skaitā tikai 7% ir pārliecināti, ka uzlabojumi būs, bet 33% domā, ka drīzāk būs.

 

34% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka Latgales attīstības veicināšanas plāna īstenošana neuzlabos ekonomisko un sociālo situāciju Latgalē. Tai skaitā 9% domā, ka noteikti neuzlabos, bet 25% - ka drīzāk neuzlabos.

 

26% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

 

Aptauja tika veikta laikā no 27.marta līdz 29.martam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 850 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

 

Jau ziņots, ka ar premjera Valda Dombrovska (V) rīkojumu izveidota valdības darba grupa, kurai būs jāsagatavo rīcības plāns Latgales problēmu risināšanai un reģiona attīstībai.

 

Darba grupa izveidota, lai "risinātu ilglaicīgo negatīvo ekonomisko, sociālo un demogrāfisko tendenču kopumu Latgales reģionā, ieviestu īpašu vidēja termiņa attīstības instrumentu, nodrošinot ekonomikas attīstību un investīciju piesaisti un izstrādātu Latgales attīstības plānu".

 

Vadības grupas vadītājs ir vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (ZRP), bet viņa vietniece - labklājības ministre Ilze Vinķele (V).

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas