Aptauja: Populārākais ministrs ir Godmanis; nepopulārākais - Strods

Rīga, 31.jūl., LETA. Socioloģisko pētījumu firmas "Latvijas fakti" aptauja par valdības locekļu darbības novērtējumu liecina, ka vislabāk vērtētais ir iekšlietu ministrs Ivars Godmanis (LPP/ LC), par kuru pozitīvi izteikušies 53,1% pilsoņu, šodien vēsta laikraksts "Diena."

 

Tomēr reitinga tabulā pirmajā vietā ir jau agrāk viens no populārākajiem valdības pārstāvjiem - ārlietu ministrs Artis Pabriks (TP), jo viņu mazāk nekā Godmani aptaujātie vērtējuši negatīvi. Tabulas augšgalā ir arī bērnu un ģimenes lietu ministrs Ainars Baštiks (LPP/LC). LF jūlijā veiktais partiju popularitātes mērījums lielas pārmaiņas neatklāj - viena no tendencēm ir Saskaņas centra popularitātes pakāpeniska palielināšanās, kā arī Zaļo un Zemnieku savienības reitinga kāpums, norādīja LF direktors Aigars Freimanis.

"Ivars Godmanis noteikti ir dinamiskākā persona valdībā, un ir svarīgi pateikt, ka tabulas galvgalī grupējas ministri, kas saistīti ar publicitāti un aktivitāti," laikrakstam sacīja Freimanis. Viņš arī atzina, ka saturiski interesantāka ir nevis reitinga, bet gan ministru darbības vērtējuma tabula, kurā redzams, cik aptaujāto izteikušies pozitīvi, cik negatīvi, kā arī cik respondentu nav dzirdējuši par katru valdības pārstāvi.

 

Piemēram, par īpašu uzdevumu ministru ES līdzekļu apguves lietās Normundu Broku (TB/ LNNK) nav dzirdējuši 40,5%, savukārt par premjeru Aigaru Kalvīti (TP) - tikai 0,3%. Viņam arī ceturtais augstākais pozitīvais vērtējums - 45,3%, vienlaikus 46,1% viņu vērtē negatīvi.

 

Premjera vadītā Tautas partija saglabā arī pirmo vietu partiju reitingu tabulā, lai arī ir ar tādu pašu rezultātu kā Saskaņas centrs. Jūlijā veiktais pētījums liecina par "atgriešanos pie tradicionālajām vērtībām pēc īstermiņa satricinājumiem'', par kādiem var uzskatīt Valsts prezidenta izraudzīšanos un referendumu par drošības likumiem, norādīja Freimanis.

 

No 31,5% pirms mēneša līdz 27,0% tagad ir samazinājies arī neizlēmušo pilsoņu skaits, bet no 16,0% jūnijā līdz 12,7% jūlijā sarucis to aptaujāto skaits, kuri nepiedalītos vēlēšanās.

 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas