Aptuveni 20 piketētāju pie Saeimas nama prasa noteikt valsts valodas statusu krievu valodai

Aptuveni 20 Saeimas frakcijas "Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā" (PCTVL) atbalstītāju šodien pulcējušies pie Saeimas nama, lai piketā prasītu noteikt krievu valodai valsts valodas statusu Latvijā.

Piketētāji galvenokārt ir vecāka gadagājuma cilvēki, atskaitot dažus jauniešu.

No visiem piketētājiem tikai vienam bija plakāts ar uzrakstu krievu valodā - "Krievu valodai oficiālu statusu".

Kā novēroja aģentūra LETA, pie piketētājiem apstājās vienīgi frakcijas "Par vienotām tiesībām" deputāti.

Jau ziņots, ka šodien, kad Saeimas plenārsēdē tiks izskatīts PCTVL iesniegtais likumprojekts par grozījumiem Valsts valodas likumā, pie Saeimas ēkas notikšot atbalsta pikets.

PCTVL deputāti kārtējo reizi sagatavojuši Valsts valodas likuma grozījumus, kas paredz teritorijās, kuras lielā skaitā apdzīvo nacionālās minoritātes, noteikt, ka tiek oficiāli lietota mazākumtautību valoda.

PCTVL informē, ka šis būs jau 14.mēģinājums saskaņot Latvijas iekšējo likumdošanu mazākumtautību valodas jomā ar starptautiskajām prasībām.

Likumprojekts paredz noteikt, ka mazākumtautību valodu lietošana tiek garantēta teritorijās, kurās ir ievērojams skaits pie attiecīgās mazākumtautības piederošo personu.

Mazākumtautību valodu lietošana tiek garantēta rakstveida komunikācijā ar valsts un pašvaldību iestādēm, tiesām un tiesu sistēmai piederīgajām iestādēm, kā arī valsts vai pašvaldību uzņēmumiem (uzņēmējsabiedrībām), izglītībā, vietu nosaukumu veidošanā un lietošanā. Papildus tam tiek garantēta iespēja atveidot personvārdu mazākumtautības valodas personvārda oriģinālformas latīņalfabētiskajā transliterācijā.

Ja Saeima šos Valsts valodas likuma grozījumus pieņemtu, krievu valoda iegūtu otrās oficiālās valodas statusu Latvijas teritorijās, kurās latvieši ir skaitliskajā mazākumā, piemēram, Rīgā, Daugavpilī, Rēzeknē, Daugavpils un Krāslavas rajonā.

Kreiso frakciju deputāti arī iepriekšējo sasaukumu Saeimā bija sagatavojuši līdzīgus likumprojektus, taču tie vienmēr tika noraidīti. Likumprojekts tika noraidīts arī šā gada 1.februārī.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas