Apvieno piena pārstrādes flagmaņus

Vakar par nodomu apvienot divus Latvijas lielākos piena pārstrādes uzņēmumus - a/s "Rīgas piena kombināts" ("RPK") un a/s "Valmieras piens" ("VP") - paziņoja "RPK" līdzīpašnieks Andrejs Beshmeļņickis.

Apvienošanās iemesli -priekšrocību iegūšana sarunās ar tirdzniecības tīkliem, mazākas administrācijas uzturēšanas un citas izmaksas. Novembra sākumākļuva zināms par darījuma, kurā par 91,9% "Valmieras piena" akcijuīpašnieku kļuva Krievijas uzņēmējs Jevgeņijs Varovs. Bet A. Beshmeļņickis kopš šā gada sākuma vada Krievijas investoru grupu, kas "RPK" ieguldījusi 8,5 miljonus latu.

 

Viņš paziņojumā norāda: "Apvienošanās mērķis ir izveidot uzņēmumu, kas būtu vadošais reģionā piena pārstrādes nozarē, ar stiprām preču zīmēm, vis­modernākajām tehnoloģijām, augstākās kvalitātes dabai draudzīgiem produktiem, kā arī ar uzticamu augstākā līmeņa piena piegādātāju tīklu - tas nozīmē, ka Latvijai ir jāizveido savs piena nozares nacionālais "čempions" - konkurētspējīgāks nekā līdz šim -piena pārstrādes uzņēmums, kurš turpinās darboties gan vietējātirgū, gan aktīvi iesaistīties Krievijas, citu NVS valstu, Lietuvas, Igaunijas, kā arī citu Centrāleiropas valstu tirgos."

 

Tuvāko nedēļu laikā tikšot gatavots iesniegums konkurenci uzraugošajām iestādēm Latvijā un Krievijā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas